pondelok - 22. apríla, 2024
, KAM NA DOBRÝ FUTBAL v Žilinskom kraji?

KAM NA DOBRÝ FUTBAL v Žilinskom kraji?

Aj keď slovenský futbalový majster je už nejaký čas známy, stále je možnosť vidieť dobrý futbal.

FORTUNA LIGA

Najvyššia futbalová súťaž Fortuna liga má v piatok večer o 17:30 hod. na programe predposledné kolo a naši dvaja zástupcovia ho odohrajú na trávnikoch súpera.

Ružomberok pocestuje do Podbrezovej a slovenský majster Žilinský MŠK sa predstaví v Zlatých Moravciach. Ružomberok je priebežne na tretej priečke a má jednobodový náskok na štvrtú Podbrezovú, takže v piatok si môže svoju bronzovú pozíciu upevniť. Naopak Vionu patrí nelichotivé predposledné miesto a aj keď vypadnutie mu po odhlásení Myjavy nehrozí, bude chcieť so Žilinou zabojovať o body.

Martinský MŠK Fomat so svojím mladým družstvom zbiera cenné skúsenosti v nadstavbovej časti druhej ligy a aj keď na jar ešte nebodoval a II. ligu už len dohráva, darí sa mu hrať vyrovnané zápasy aj so silnými súpermi. V sobotu o 17:00 hod. sa ďalší vyrovnaný duel očakáva v Svätom Jure, ktorý je Martinu tabuľkovo najbližšie.

II. LIGA

V druhej lige má Žilinský kraj ešte dvoch zástupcov. V skupine o postup do Fortuna ligy odohrajú v sobotu o 17:00 hod. zápasy 9. kola obaja na trávniku hostí. Žilinské Béčko cestuje k lídrovi do Košíc. VSS Košice má zatiaľ na postup 7 bodový náskok pred druhou Nitrou. Liptovský Mikuláš odohrá svoj sobotný zápas na pôde tretej Skalice, ktorá stráca len bod na Nitru.

TIPOS III. LIGA skupina STRED

Tretej lige suverénne dominuje Liptovský Hrádok a v nedeľu o 10:30 hod. ho čaká zápas s druhou Kremničkou. Uvidíme, či sa im podarí navýšiť zatiaľ neuveriteľný 18 bodový náskok.

Nedeľa 21.5 o 17:00 hod.

Na šiestej priečke je zatiaľ Námestovo, ktoré odohrá majstrovský zápas v Liptovskej Štiavničke, ktorá je zatiaľ na 13. priečke a keďže nás od budúcej sezóny čaká reorganizácia súťaže, tak ešte bojuje o záchranu.

Zaujímavý zápas čaká posledný Makov. Stretne sa so svojim tabuľkovým susedom z Detvy, na ktorú stráca 2 body a ak by sa Makovanom podarilo využiť domáce prostredie a bodovať naplno, tabuľkové pozície by si vymenili.

V zóne ohrozenia zostupom sa nachádza aj 11-ste Krásno nad Kysucou a v nedeľu sa bude uchádzať o body s tretím Kalinovom. V bezpečí stredu tabuľky sa pri sebe nachádzajú Čadca a Teplička nad Váhom. Čadca privíta doma Lučenec a Teplička cestuje k štvrtej Žarnovici.

Veríme, že ste si v našich futbalových pozvánkach našli zápas, na ktorý sa pozriete osobne. Fotografie, alebo videá z futbalových trávnikov nám môžete poslať mailom na durkac@rebeca.sk, alebo na fanpage – @Rádio Rebeca.

Foto zo zápasu Krásno nad Kysucou – Liptovský Hrádok , autor: Rudolf Kuljovský

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *