pondelok - 22. apríla, 2024
, Katarínske trhy aj tento rok lákajú ľudí do Dolného Kubína

Katarínske trhy aj tento rok lákajú ľudí do Dolného Kubína

V jednom z najväčších oravských miest prebiehajú od pondelka 19. novembra do utorka 20. novembra 2018 prebiehať tradičné Katarínske trhy, ktoré bývajú v dolnooravskom meste ako jedinom na Orave.

Počas týchto dní zaplní dolnokubínske Námestie slobody a Mestské kultúrne stredisko viac ako 140 predajcov a remeselníkov z celého Slovenska, kde už bude dominovať predvianočný predaj tradičných výrobkov, medoviny, vianočných oblátok a remeselníckych výrobkov. „Tento rok zavíta do Dolného Kubína 144 predajcov a remeselníkov, čo je o 16 viac ako na Kubínskom jarmoku. Z celkového počtu stánkarov je až 65 remeselníkov.  Podarilo sa nám tak do posledného miesta zaplniť vestibul a estrádnu sálu Mestského kultúrneho strediska či Námestie slobody. Návštevníci sa preto majú na čo tešiť,“ povedala manažérka kultúry z Mestského kultúrneho strediska, Andrea Barienčíková.

Počas dvoch dní sa predvedie 65 remeselníkov a 79 predajcov rozličného tovaru. Obyvatelia a návštevníci mesta tak budú mať počas Katarínskych trhov jedinečnú možnosť nájsť rôznorodé produkty a predajcov, ktorí predávajú ručne vyrábané výrobky. „Návštevníci trhov tu nájdu väčšinou už vianočný sortiment, keďže blížiace sviatky sú tu čoskoro. Určite nebudú chýbať ani vianočné ozdoby na stromček, ikebany, výrobky z prútia a kože, šité hračky, medovníky, orechy, med a ďalší bežný tovar. Na svoje si prídu aj milovníci chutných jedál a nápojov,“ dodala Barienčíková.

O úspechu Katarínskych trhov svedčí aj skutočnosť, že ich každoročne počas dvoch dní navštívi tisíce ľudí.

Zdroj: mesto Dolný Kubín

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Jarná očista, Jarná očista mesta spojila Martinčanov, ktorým nie je okolie ľahostajné

Jarná očista mesta spojila Martinčanov, ktorým nie je okolie ľahostajné

V piatok a sobotu 12.-13. apríla ulice mesta Martin zaplnilo množstvo detí a žiakov z …