utorok - 27. februára, 2024
kettlebell, Kettlebell Benefity – Vďaka nim budete viac než fit(y)

Kettlebell Benefity – Vďaka nim budete viac než fit(y)

V nasledujúcom článku vám povieme o tom, aké (zdravotné) benefity v sebe skrýva pomôcka na cvičenie kettlebell a pridáme k tomu pár dobrých rád z praxe. Všeobecnou výhodou je, že tieto nástroje sú cenovo dostupné, ľahko skladovatelné a predstavujú ideálne riešenie, pokiaľ plánujete začať cvičiť doma. Možnosti používania kettlebell sú skutočne pestré, na internete nájdete širokú škálu rôznych cvikov, ako ich môžete uplatniť. Rôzne cviky samozrejme vplývajú na rozličné časti tela a preto je vhodné, uvedomiť si, čo konkrétne od cvičenia očakávate.

Benefity cvičenia s kettlebell

Samozrejmé, že príslušné výsledky závisia aj od toho, ako často cvičíte, čo cvičíte a akým spôsobom to cvičíte, avšak pokiaľ sa rozhodnete implementovať kettlebell do vášho života, môže to priniesť takéto pozitívne účinky:

  • lepšia flexibilita, mobilita a držanie tela,
  • zlepšíte si priestorové vedomie tela a koordináciu (vďaka dynamickým pohybom),
  • naberiete silu a posilnite svalstvo,
  • spaľovanie tukov – jeden z najpohodlnejších spôsobov, ako znížiť telesnú hmotnosť (je možné spáliť až 400 kalórií za 20 minút).

Kettlebell tipy

Všeobecným pravidlom, podľa ktorého by ste sa mali riadiť v otázke správnej váhy pomôcky kettlebell, je nasledovné: „Malo by sa jednať o takú váhu, s ktorou ste schopný urobiť minimálne 5 opakovaní akéhokoľvek cviku, s ktorým ste začínali. Na druhú stranu viete bezpečne prehlásiť, že ak môžete pohodlne urobiť aspoň 20 opakovaní príslušného cviku, potom je to ten správny čas pre vás, aby ste sa presunuli na zvíhanie ťažšej alternatívy.“

Neodporúčame vám zaobstarávať si ani používať plastové kettlebells, nastaviteľné kettlebels, takzvané Dumbbells kettlebells, ani kettlebells s opičou tvárou či nejaké iné, ktoré boli zhotovené v zvláštnom tvare. Skutočné kettlebell sú totižto presné nástroje, ktoré boli navrhnuté tak, aby boli vyvážené určitým spôsobom.

V prípade, že neplánujete účasť na profesionálnej medzinárodnej športovej súťaži, neodporúčame vám zaobstarávať si kettlebell, ktoré sú vyrobené z ocele. Samotné nástroje sú náročné a nepohodlné na používanie s dvoma rukami.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Dovoz z Číny, Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Dovoz tovaru z Číny môže byť a pre mnohé podniky dnes aj je veľmi atraktívnou …