utorok - 23. júla, 2024
, V Materskej škole Bajzova v Žilina začala rekonštrukcia
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

V Materskej škole Bajzova v Žilina začala rekonštrukcia

Znížiť energetickú náročnosť budovy a interiérovými úpravami zlepšiť podmienky pre školákov a personál je cieľom stavebných prác, ktoré sa začali v Materskej škole Bajzova v Žiline. Rekonštrukciu za viac ako 540-tisíc eur samospráva zaplatí z vlastných zdrojov a z Integrovaného regionálneho operačného programu. Po realizácii prác a nadstavbe by sa mala kapacita školy zvýšiť o ďalších 22 miest.

MŠ Bajzova v súčasnosti navštevuje 98 škôlkarov, ktorí začali nový školský rok v náhradných priestoroch. Základnú školu Limbová dočasne navštevuje 58 detí, 40 detí je v elokovanom pracovisku na Základnej škole Vendelína Javorku na sídlisku Hliny.

Počas rekonštrukčných prác, ktoré by mali trvať vyše roka, sa odstráni opotrebované a zastarané vybavenie budovy a tým sa zvýši jej vybavenosť i funkčné a úžitkové vlastnosti. Naplánovaná je aj nadstavba na jednopodlažnej časti budovy, vďaka čomu škola rozšíri svoju kapacitu o jednu triedu. Súčasťou je aj modernizácia vybavenia školskej kuchyne. Pri rekonštrukcii areálu sa obnoví i zastarané a nefunkčné detské ihrisko.

Mesto a riaditeľstvo MŠ Bajzova ďakuje rodičom detí, všetkým pedagogickým, prevádzkovým zamestnancom a dobrovoľníkom za pomoc pri presťahovaní školy.

Mesto Žilina aktuálne spravuje 20 materských, osem základných škôl a šesť základných škôl s materskými školami. Ako súčasť plnenia povinnej školskej dochádzky pre päťročné deti je od 1. septembra povinné predprimárne vzdelávanie v materských školách. Do predškolských tried v Žiline tento rok nastúpilo 842 škôlkarov. Počas posledných dvoch rokov sa vďaka rekonštrukciám a obnovám zvýšili kapacity žilinských mestských škôlok o vyše 120 miest.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

uc sa v muzeu, Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Na nové vedomosti nemusíte čakať, kým sa začne škola. Letné prázdniny a začiatok školského roka môžete …