sobota - 22. júna, 2024
, Kreatívna Žilina: Mesto poskytne príležitosť talentovaným ľuďom

Kreatívna Žilina: Mesto poskytne príležitosť talentovaným ľuďom

V utorok 21. februára sa v Žiline konal seminár na podporu kultúrno-kreatívnej tvorby, na ktorom sa prezentovali aktivity podnikania a budovania start-up komunity v meste. V súčasnosti prebiehajú prípravy na otvorenie Kreatívneho centra. Pripravuje sa projekt, o ktorom môžete rozhodnúť aj Vy!

Za podpory mesta Žilina sa uskutočnil seminár zameraný na kultúrno-kreatívnu tvorbu. Zúčastnil sa ho aj štátny tajomník Ministerstva kultúry SR Konrád Rigó. Počas seminára Anna Závodská prezentovala aktivity, ktoré sa v súčasnosti realizujú v našom meste. Poukázala na ďalšie možnosti podpory podnikania a budovania start-up komunity. Výsledkom projektu bude otvorenie žilinského Kreatívneho centra. Samotným cieľom je podpora talentovaných ľudí z nášho regiónu, ktorí pôsobia v kultúrno-kreatívnom priemysle.

Centrum bude poskytovať priestory pre kreatívnu tvorbu. V pláne je doň umiestniť technológie pre návrhy a výrobu prototypov. Pripravené budú profesionálne služby zamerané na podporu a rozvoj kultúrno-kreatívnej tvorby a akceleráciu podnikania. O tom, čo bude jeho ďalšou súčasťou, môžete rozhodnúť aj Vy prostredníctvom webu Kreatívna Žilina, na ktorom nájdete kontaktný formulár, alebo prostredníctvom facebooku. Viac informácií o projekte nájdete na stránke kreativnazilina.sk.

zdroj: Pavol Čorba hovorca mesta Žilina

foto: zdroj

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

Žilinská radnica sa chystá vynoviť Mariánske námestie v historickom centre. Mesto tiež plánuje zrekonštruovať Kamennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *