nedeľa - 19. mája, 2024
, Ktorá je tá naj Slovenská kronika roku 2018? Príďte na slávnostné vyhlásenie do SNK

Ktorá je tá naj Slovenská kronika roku 2018? Príďte na slávnostné vyhlásenie do SNK

Srdečne vás pozývame na slávnostné vyhlásenie 10. ročníka súťaže Slovenská kronika 2018, ktoré sa uskutoční 19. októbra 2018 od 10. hodiny v priestoroch Slovenskej národnej knižnice.

Podujatie, ktorého partnerom je aj Slovenská národná knižnica, sa už pravidelne každé dva roky koná v týchto priestoroch. Samotná súťaž prebieha v dvoch základných oblastiach. Prvá oblasť je venovaná kronikám kategorizovaným podľa administratívneho a územného členenia obcí a oblastí Slovenska, ako aj počtu obyvateľov v mestách a obciach. Druhá oblasť súťaže je venovaná monografiám vydaným v uplynulých dvoch rokoch.

Súťažné publikácie posudzuje odborná porota a slávnostné vyhlásenie je spojené s verejným odborným seminárom. Prednášky na seminári prednesú historička, archivárka a zostavovateľka odborných monografií z regiónu Spiša PhDr. Zuzana Kollárová, PhD. a popredná slovenská etnologička a úspešná autorka monografií z oblasti etnografie Mgr. Katarína Nádaská, PhD. Súčasťou podujatia je aj výstava ocenených kroník a monografií. Detaily o podujatí nájdete TU

Zdroj: Katarína Štefanides Mažáriová, hovorkyňa SNK

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …