utorok - 16. apríla, 2024
, Kuriózne momenty v III. lige. Nedeľná búrka vystrašila futbalistov

Kuriózne momenty v III. lige. Nedeľná búrka vystrašila futbalistov

Už tradične sa v nedeľu o 17. hodine mali začať majstrovské futbalové zápasy, ale v tom čase postihla viaceré kysucké obce nečakaná búrka sprevádzaná silným vetrom a hustým dažďom. Spôsobilo to nemalé komplikácie nielen hráčom a divákom, ale hlavne organizátorom futbalových zápasov.

Kurióznu situáciu zažili diváci v Krásne nad Kysucou, kde im spomínaná búrka zmazala všetky čiary a domáci organizátori museli nanovo nanášať nové značenie. Ešte väčšou pikoškou bol v 53. minúte zápasu príchod 12. hráča domácich na hraciu plochu. Bola to štvornohá, chlpatá posila. Domácim sa nakoniec podarilo zápas jednoznačne vyhrať.

III. LIGA – skupina STRED – 26. kolo

Makov a Detva sú už istí vypadávajúci, Krásno je v bezpečí

KRÁSNO NAD KYSUCOU – DETVA 6:0 (4:0)

Góly: 11., 15.(PK), 45., 47. BRANISLAV MACURA, 19., 70. MÁRIO BORIS.

Krásno nad Kysucou: PAVOL LASTOVICA – MICHAL NOVOTNÝ, MAREK TIMEK, BORIS BENIAČ, MÁRIO BORIS, DOMINIK PAGÁČ (66. JAROSLAV MIHALDA), BORIS KOPÁSEK, ROMAN SÝKORA (61.  MATEJ RAJNOHA), KAMIL KOLENO, BRANISLAV MACURA (49. JAKUB ZÁTEK), JURAJ CHUPÁČ.

Predposledný domáci zápas sezóny 2016/2017 odohralo mužstvo Tatran Krásno včera, dňa 4.6. 2017 proti mužstvu MFK Detva, s ktorým chcelo do záveru sezóny získať ďalšie body, ktoré do posledného zápasu s Novou Baňou by veľmi potrebovalo pre udržanie sa v III. lige i v ďalšej sezóne.

Zápas bol kvôli nepriaznivému počasiu – búrke zdržaný o skoro 20 minút. Búrka zmazala väčšinu hracích čiar a hrozilo, že zápas by sa odohral až o hodinu neskôr. Našťastie pred 17:15 sa dážď zmiernil a zápas mohol začať. Domáci od prvého výkopu hostí prebrali iniciatívu a začali so súperom hrať hru „mačky s myšou“ kedy hostia našu bránu ani len neohrozili, ale naopak viac sa sústredili na obranu svojej brány. Domácim futbalistom z Krásna však obrana hostí veľké problémy nerobila, v 8′ mohol otvoriť skóre zápasu Roman Sýkora, ktorého prudkú strelu napokon vyrazil brankár hostí Gábriš. Čo nevyšlo „Sykymu“ v 8′, napokon vyšlo v 10′ najlepšiemu hráčovi Krásna – Branislavovi Macurovi, ktorý po centri Kamila Kolenu hlavičkou poslal loptu do brány hostí a dostal Krásno do vedenia – 1:0. Tlak Krásna sa po góle ešte zväčšil a po hrubom faule hostí v 14′ v pokutovom území nasledoval pokutový kop Krásna, ktorého exekutúrom bol opäť Branislav Macura. Ten loptu poslal smerom k ľavej žrdi brány a trafil sa presne, brankár hostí loptu nestihol zachytiť a tak Krásno zvýšilo vedenie na 2:0. Krásno vo svojej útočnej aktivite pokračovalo aj najďalej a po krásnej spolupráci Pagáča, Kopáska a Borisa Krásno zvýšilo lobom Mária Borisa vedenie v 18′ na 3:0 a dalo sa už vtedy povedať, že zápas je rozhodnutý. Potom Krásno sa snažilo ešte skórovať, no ďalší úspešný pokus vyšiel až v 44′ opäť Branislavovi Macurovi, ktorý zo vzdialenosti 23 m kopol loptu smerom do brány a zapísal si ďalší zápasový hatt-rick po zápase s Kalinovom, strelená mokrá lopta sa brankárovi hostí vo vysokej rýchlosti vyšmykla z rukavíc a skončila v bráne – 4:0. Krásno tak ukončilo prvý polčas najlepším výsledkom v sezóne, kedy dominovalo celý polčas a dostalo sa na koňa.

Pred druhým polčasom stihli organizátori nalajnovať aspoň čiary pokutového územia na jednej aj druhej strane a zápas mohol pokračovať. Krásno pokračovalo vo vysokom tlaku aj v druhom polčase a po prihrávke Kamila Kolenu opäť Branislav Macura dotečoval prihrávanú loptu do brány hostí a zvýšil vedenie na 5:0. O pár minút neskôr bol Branislav Macura vystriedaný a hra Krásna sa oproti predchádzajúcim minútam zmiernila. V 53′ Krásnu prišiel na ihrisko pomôcť aj dvanásty hráč – štvornohá a chlpatá posila, ktorá na chvíľu zabavila divákov aj organizátorov zápasu , Kuriózne momenty v III. lige. Nedeľná búrka vystrašila futbalistov😉 Krásno aj po odchode Branislava Macuru však Detvu k veľkej šanci vôbec nepustilo a z brejku sa mu ešte v 69′ podarilo zvýšiť stav zápasu na 6:0, kedy to bol opäť Mário Boris, ktorý zachytil prihrávku Mareka Timeka a dal svoj druhý gól v zápase. Od tej chvíle už sa hral futbal v miernejšom tempe a zápas sa zväčša dohrával. V 86′ mohol zvýšiť na 7:0 Jakub Zátek, ktorého hlavička skončila síce v bráne hostí, no gól napokon kvôli offsideovému postaveniu neplatil. Zápas skončil po nadstavenom čase 1′ konečným výsledkom 6:0 a Krásno si pripísalo ďalšie dôležité body do záveru sezóny a dopomohlo Detve k vypadnutiu z III. ligy – Stred (Erik Hájek).

Rozhodoval: R. LIGAS

ČADCA – NÁMESTOVO 0:1 (0:0)

Gól: 72. s. KURTULÍK.

FK ČADCA:  MAREK HLAVA – MATEJ ŠPILA, TOMÁŠ TLELKA (76. ŽK), TOMÁŠ KORMAŇÁK, FILIP CIESARÍK, PATRIK JARABICA, JOZEF POLKA,  TOMÁŠ KUBICA (62. ŽK, 89. DOMINIK KUBALÁK), DÁVID KULLA, TOMÁŠ FONŠ (82. ŽK), PETER ZUBKA.

Rozhodoval: M. VALENTÝNI.

MAKOV – NOVÁ BAŇA 1:3 (1:2)

ŠK Javorník Makov: „Hostia boli v poli lepším mužstvom, domáci zaostali za očakávaním. V mužstve Makova chýbal futbalový kumšt a kolektívne poňatie hry. Bola to jednoducho slabota. Mohli by sme sa vyhovoriť na rozhodcov, ktorí si do stavu 1:3 svoje takticky „odrobili“, no ruku na srdce – dnes to bolo z našej strany veľmi slabé.“

Góly: 16. S. Lavrovič – 21. R. Bartoš, 39. P. Fereje (PK), 63. A. Úškrt.

MAKOV: JAKUB KOVALIK – DUŠAN MAJERČÍK, NIKOLA PETROVIĆ, DINO TRAJKOVSKI, DANIEL JANITA, NIKOLA TASIĆ (39. ŽK), PAVOL ZIMKA, RUDOLF PRÁZNOVSKÝ, DÁVID LOJDL, STANISLAV LAVROVIČ (90. ŽK), LUKÁŠ KOVÁČIK.

Rozhodoval: M. HOLAS.

Ostatné výsledky 26. kola:

Žarnovica – Kremnička 1:0 (0:0), Fiľakovo – Teplička nad Váhom 2:1 (2:0), Podbrezová B – Kalinovo 2:1 (1:0), Liptovský Hrádok – Lučenec 4:0 (1:0).

16. Stráža – odstúpené

Po odstúpení TJ Stráža z III. ligy, boli všetky ich zápasy anulované a získané body a góly so Strážou boli družstvám odpočítané.

Program 27. kola

Nedeľa 11.6. o 17:00 hod: Lučenec – Krásno nad Kysucou, Liptovská Štiavnica – Čadca, Námestovo – Makov, Detva – Žarnovica, Kremnička – Podbrezová B, Kalinovo – Teplička nad Váhom.

, MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …