štvrtok - 18. apríla, 2024
, Láska z doby renesancie

Láska z doby renesancie

Považské múzeum v Žiline pozýva všetky romantické duše v nedeľu 12. februára o 14:00 do Sobášneho paláca v Bytči na historicko-dramatické podujatie spojené s koncertom klasickej hudby. Návštevníci si budú môcť napísať vyznanie lásky na pergamen, alebo „uzamknúť lásku“ so svojimi menami.

Na podujatí sa návštevníci prenesú do čias renesancie, kde si môžu vypočuť korešpondenciu medzi Jurajom Turzom a Alžbetou Czoborovou v historicko dramatickom predstavení. V koncertnom prevedení sa predstaví zoskupenie Musica Temporis v zložení Marta Gáborová – klavír, Karin Loudová a Alena Janešíková – spev a zaznejú skladby autorov ako  C. Monteverdi, J. Pachelbel, G. Caccini, A. Stradella a iní.

Okrem kultúrneho programu si môžu návštevníci napísať ľúbostný list na pergamen, alebo „uzamknúť lásku“ s vlastným menom a historickým vizuálom na kvetinovú pergolu. Najromantickejšie, najvtipnejšie a najkreatívnejšie vyznanie lásky bude ocenené zaujímavými cenami.

Vstup do Sobášneho paláca v Bytči je bezplatný pre všetkých, čo silu valentínskej lásky v sebe objavili, i pre tých, ktorí sa takejto lásky ešte nedožili. A možno práve v dobe renesančnej ju objavili. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke pmza.sk.

, Láska z doby renesancie

zdroj: Považské múzeum v Žiline

foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Čelnú zrážku neprežil vodič osobného auta

ZA: Čelnú zrážku neprežil vodič osobného auta

Vo štvrtok 25. januára okolo 16.00 hodiny došlo k čelnej zrážke osobného auta s nákladným na ceste …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *