streda - 19. júna, 2024
, Letí k vám Kačička divoká! Ako znie „dospelácka“ novinka Mira Jaroša?

Letí k vám Kačička divoká! Ako znie „dospelácka“ novinka Mira Jaroša?

Vracia sa k tvorbe pre dospelých. Miro Jaroš tento rok okrem nového albumu pre najmenších plánuje vydať aj niekoľko singlov pre dospelé publikum. Prvým z nich je skladba Kačička divoká, ku ktorej stihol ešte minulý rok nakrútiť originálny videoklip.

Izraelský a slovenský folklór

Po úspechu skladieb Na dne mora a Na pokraji síl, ktoré sú prerábky izraelských hitov speváka Idana Raichela, prichádza Miro Jaroš opäť so svojou verziou jeho hitu. She’eriot Shel Ha’Chaim tentokrát spojil s textom slovenskej ľudovej piesne Kačička divoká.

„Idan Raichel je známy tým, že si požičiava ľudové motívy do svojej tvorby. Keď som sa rozhodol požičať si od neho ešte jednu skladbu, chcel som do nej vložiť zasa kus toho nášho folklóru, a hneď mi napadol motív Kačičky divokej, ktorú postrelili a nemohla sa starať o svoje mladé. Je to jedna z mála pesničiek, ktoré mám späté s detstvom, môj otec ju zvykol spievať. Celé to nejako do seba zapadlo, z čoho sa teším,“ hovorí spevák.

Hmyz a šváby počas nakrúcania

Originálny vizuál vznikol v spolupráci s dizajnérom Robertom Bartolenom a kameramanom a režisérom Štefanom Lelovičom. „Chceli sme priniesť niečo nové, nezvyčajné a nápad miestnosti, ktorá sa premení na les, nám prišiel ako dostatočne zaujímavý. Pôvodne sme mali predstavu, že nám florista Robert Bartolen nazdobí izbu, no nakoniec sme si izbu postavili uprostred lesa, čo nám ponúklo oveľa viac možností dotvorenia vizuálu,“ prezradil Miro Jaroš.

Pozrite si, ako vznikal videoklip:

„Priamo na nakrúcaní sme mali hmyz, šváby, modlivky, to bola celkom zábava, lebo najprv sme nakrúcali s hudobníkmi, ktorým som sa smial, že sa toho boja, a keď prišlo na moje scény, vrieskal som ako malý,“ dodal s úsmevom.

Zdroj: Michal Šefčík, Galgan Music

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *