nedeľa - 14. júla, 2024
, Malá Fatra bez ohľadu na počasie žije naplno letnou sezónou

Malá Fatra bez ohľadu na počasie žije naplno letnou sezónou

Žilina – Malá Fatra v týchto dňoch odštartovala letnú sezónu. Množstvo historických, kultúrnych, športových a turistických atrakcií, ako aj desiatky wellness centier a iných krytých príležitostí na šport i relax sľubuje v tejto oblasti skvelý pobyt. Navyše spojenie podnikateľských subjektov v cestovnom ruchu, najmä hoteliérstve, spolu so samosprávami vytvára v tomto regióne rýchlo sa rozvíjajúcu turistickú destináciu pre všetky generácie.

Reputácia prináša do regiónu čoraz viac nových návštevníkov.  Malá Fatra sa tak stáva priekopníkom moderného životného štýlu. Ide o destináciu, ktorá je ako stvorená pre rodinné dovolenky a aktívny oddych tela i ducha, a to ako pre domácich, tak i zahraničných turistov. Oblasť totiž ponúka toľko aktivít, že každý deň je čo skúsiť a objaviť.  Bezohľadu na vek, či fyzickú zdatnosť, oblasť je ideálna pre všetky generácie a stupne náročnosti.  Ponúka všetko v jednom: od vysokohorskej atmosféry, hlbokých kaňonov, okolo 500 km značených cyklotrás v malofatranskej a kysuckej oblasti, cez vodné športy, inline korčuľovanie a plážový volejbal na vodnom diele v Žiline, dlhoročnú tradíciu paraglidingu na Straníku, až po mestský turizmus.

Leto 2013 v Malej Fatre prinesie mimoriadne možnosti aktívneho oddychu, aj poznávania, keďže tento rok prináša niekoľko okrúhlych výročí.  Národný park Malá Fatra oslavuje 25. výročie založenia, Terchová si pripomína 300 rokov od popravy Juraja Jánošíka a spolu s celým Slovenskom aj 1150 rokov od príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie.  Tomu sú venované podujatia počas celého roka, ako aj výročné Jánošíkove a Cyrilometodské dni.

Autor: Katarína Mažáriová

Foto: A.Marciniak

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *