pondelok - 16. mája, 2022
Klikni a pomôž ľubovoľnou čiastkou
, Martinskí policajti zachránili rýchlym zásahom život 27-ročného muža

Martinskí policajti zachránili rýchlym zásahom život 27-ročného muža

Martinskí policajti zachránili v sobotu (9.6.) rýchlym zásahom život 27-ročnému mužovi, ktorý sa pohyboval na vonkajšom parapete okna na druhom poschodí domu. 

Operačné stredisko KR PZ v Žiline podľa oznámenie pred štvrtou hodinou ráno. „Vzniklo dôvodné podozrenie, že muž môže skočiť alebo spadnúť. Policajti z obvodného oddelenia PZ Martin – západ po príchode na miesto ihneď začali s mužom komunikovať. Bol dezorientovaný a zmätený. Stále dookola hovoril, že má strach a počuje z izby nejaké hlasy,“ uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline, Radko Moravčík.

Muž sa v byte zabarikádoval a zamkol. Jeden z policajtov s ním komunikoval a druhý sa snažil dostať do bytu. Využil oprávnenie v zmysle zákona a násilne vošiel do bytu, pretože vznikla dôvodná obava ohrozenia života a zdravia a vec nezniesla odklad. „Policajti s mužom neustále komunikovali. Po vojdení do bytu sa v izbe nenachádzala žiadna iná osoba. Muž bol stále na vonkajšom parapete. Policajt si získal jeho dôveru, podal mu ruku a vtiahol ho do bytu. Následne na miesto privolali rýchlu zdravotnícku pomoc, ktorej muža odovzdali,“ dodal krajský policajný hovorca.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Allegretto, Festival Allegretto 2022 je úspešne za nami. Kto získal hlavnú cenu festivalu?

Festival Allegretto 2022 je úspešne za nami. Kto získal hlavnú cenu festivalu?

Sobotný koncert starej hudby slávnostne ukončil 31. ročník festivalu klasickej hudby Allegretto Žilina. Cenu publika …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *