piatok - 1. marca, 2024
, Martinskí policajti zachránili rýchlym zásahom život 27-ročného muža

Martinskí policajti zachránili rýchlym zásahom život 27-ročného muža

Martinskí policajti zachránili v sobotu (9.6.) rýchlym zásahom život 27-ročnému mužovi, ktorý sa pohyboval na vonkajšom parapete okna na druhom poschodí domu. 

Operačné stredisko KR PZ v Žiline podľa oznámenie pred štvrtou hodinou ráno. „Vzniklo dôvodné podozrenie, že muž môže skočiť alebo spadnúť. Policajti z obvodného oddelenia PZ Martin – západ po príchode na miesto ihneď začali s mužom komunikovať. Bol dezorientovaný a zmätený. Stále dookola hovoril, že má strach a počuje z izby nejaké hlasy,“ uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline, Radko Moravčík.

Muž sa v byte zabarikádoval a zamkol. Jeden z policajtov s ním komunikoval a druhý sa snažil dostať do bytu. Využil oprávnenie v zmysle zákona a násilne vošiel do bytu, pretože vznikla dôvodná obava ohrozenia života a zdravia a vec nezniesla odklad. „Policajti s mužom neustále komunikovali. Po vojdení do bytu sa v izbe nenachádzala žiadna iná osoba. Muž bol stále na vonkajšom parapete. Policajt si získal jeho dôveru, podal mu ruku a vtiahol ho do bytu. Následne na miesto privolali rýchlu zdravotnícku pomoc, ktorej muža odovzdali,“ dodal krajský policajný hovorca.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Martin, V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V šiestom a zároveň poslednom kole nadstavbovej časti 2. hokejove ligy sa na ľade v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *