sobota - 25. marca, 2023
, Mesto Dolný Kubín oživili tradičné Katarínske trhy
Foto/Zdroj: Dolný Kubín

Mesto Dolný Kubín oživili tradičné Katarínske trhy

Dolnokubínske Námestie slobody a Mestské kultúrne stredisko zaplní od dnes do utorka 19. novembra 2019 viac ako 140 predajcov a remeselníkov z celého Slovenska na tradičných Katarínskych trhoch, ktoré bývajú v dolnooravskom meste ako jedinom na Orave. Počas týchto dní bude dominovať predvianočný predaj tradičných výrobkov, medoviny, vianočných oblátok a remeselníckych výrobkov.

„Tento rok zavíta do Dolného Kubína 149 predajcov a remeselníkov, čo je o oproti minulému roku viac. Z celkového počtu stánkarov je až 66 remeselníkov. Podarilo sa nám tak do posledného miesta zaplniť vestibul a estrádnu sálu Mestského kultúrneho strediska či Námestie slobody. Návštevníci sa preto majú na čo tešiť,“ povedala Jana Greššová, riaditeľka Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne (MsKS).

Počas dvoch dní sa od deviatej ráno do ôsmej hodiny večer predvedie 66 remeselníkov a 88 predajcov rozličného tovaru. Obyvatelia a návštevníci mesta tak budú mať počas Katarínskych trhov jedinečnú možnosť nájsť rôznorodé  produkty a predajcov, ktorí predávajú ručne vyrábané výrobky. „Keďže na Katarínskych trhoch väčšinou uprednostňujeme sortiment s vianočnou tematikou, tak návštevníci si tu nájdu vianočné ozdoby na stromček, ikebany, výrobky z prútia a kože, šité hračky, medovníky, orechy, med a ďalší bežný tovar. Určite nebudú chýbať ani veci dennej potreby, pomôcky do domácnosti a potravinový tovar. Súčasťou je aj ponuka remeselníkov, bohatý výber ručne pripravených a umelecky spracovaných predmetov, ozdôb a šperkov. Na svoje si prídu aj milovníci chutných jedál a nápojov,“ ozrejmila riaditeľka s tým, že oproti minulým ročníkom očakávajú mimoriadne teplé počasie, čo určite prispeje k celkovej atmosfére trhov.

O úspechu Katarínskych trhov svedčí aj skutočnosť, že ich každoročne počas dvoch dní navštívi tisíce ľudí.  Organizátori preto vyzývajú všetkých účastníkov jarmoku, aby si počas podujatia dávali pozor na osobné veci a dbali o svoju bezpečnosť. „Chceli by sme zároveň poprosiť ľudí, ktorí sa zúčastnia trhov, aby sa správali ohľaduplne a v duchu všetko s mierou,“ dodala Greššová.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

jarna ocista, V Martine sa začína jarná očista

V Martine sa začína jarná očista

Od pondelka 20.3.2023 sa začne v Martine jarná očista strojnou očistou ulíc a zberom lístia. …