utorok - 27. februára, 2024
, Mesto Dolný Kubín oživili tradičné Katarínske trhy
Foto/Zdroj: Dolný Kubín

Mesto Dolný Kubín oživili tradičné Katarínske trhy

Dolnokubínske Námestie slobody a Mestské kultúrne stredisko zaplní od dnes do utorka 19. novembra 2019 viac ako 140 predajcov a remeselníkov z celého Slovenska na tradičných Katarínskych trhoch, ktoré bývajú v dolnooravskom meste ako jedinom na Orave. Počas týchto dní bude dominovať predvianočný predaj tradičných výrobkov, medoviny, vianočných oblátok a remeselníckych výrobkov.

„Tento rok zavíta do Dolného Kubína 149 predajcov a remeselníkov, čo je o oproti minulému roku viac. Z celkového počtu stánkarov je až 66 remeselníkov. Podarilo sa nám tak do posledného miesta zaplniť vestibul a estrádnu sálu Mestského kultúrneho strediska či Námestie slobody. Návštevníci sa preto majú na čo tešiť,“ povedala Jana Greššová, riaditeľka Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne (MsKS).

Počas dvoch dní sa od deviatej ráno do ôsmej hodiny večer predvedie 66 remeselníkov a 88 predajcov rozličného tovaru. Obyvatelia a návštevníci mesta tak budú mať počas Katarínskych trhov jedinečnú možnosť nájsť rôznorodé  produkty a predajcov, ktorí predávajú ručne vyrábané výrobky. „Keďže na Katarínskych trhoch väčšinou uprednostňujeme sortiment s vianočnou tematikou, tak návštevníci si tu nájdu vianočné ozdoby na stromček, ikebany, výrobky z prútia a kože, šité hračky, medovníky, orechy, med a ďalší bežný tovar. Určite nebudú chýbať ani veci dennej potreby, pomôcky do domácnosti a potravinový tovar. Súčasťou je aj ponuka remeselníkov, bohatý výber ručne pripravených a umelecky spracovaných predmetov, ozdôb a šperkov. Na svoje si prídu aj milovníci chutných jedál a nápojov,“ ozrejmila riaditeľka s tým, že oproti minulým ročníkom očakávajú mimoriadne teplé počasie, čo určite prispeje k celkovej atmosfére trhov.

O úspechu Katarínskych trhov svedčí aj skutočnosť, že ich každoročne počas dvoch dní navštívi tisíce ľudí.  Organizátori preto vyzývajú všetkých účastníkov jarmoku, aby si počas podujatia dávali pozor na osobné veci a dbali o svoju bezpečnosť. „Chceli by sme zároveň poprosiť ľudí, ktorí sa zúčastnia trhov, aby sa správali ohľaduplne a v duchu všetko s mierou,“ dodala Greššová.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …