pondelok - 22. apríla, 2024
, Podujatie Príbeh nášho múzea pokračuje aj v novembri
Foto/Zdroj: Liptovské múzeum v Ružomberku

Podujatie Príbeh nášho múzea pokračuje aj v novembri

Príbeh nášho múzea pokračuje v Liptovskom múzeu v Ružomberku aj počas jesenných mesiacov, tentokrát s prednáškou Keď erby prehovoria. Podujatie sa uskutoční  vo štvrtok 21. novembra o 17:00 hod. v Liptovskom múzeu v 

Liptovské múzeum v Ružomberku spravuje veľké množstvo zbierkových predmetov. Časť z nich je verejnosti prístupná v desiatich múzejných objektoch v jeho správe, časť je uložená v depozitároch. Práve predmety z depozitárov chceme bližšie predstaviť záujemcom z radov laickej verejnosti v rámci cyklu podujatí Príbeh nášho múzea.

Novembrové stretnutie bude venované unikátnym zbierkam erbov, opatrovaných v Liptovskom múzeu v Ružomberku. Historička Mgr. Viera Kunová poodhalí súvislosti, inšpirácie a osudy doteraz tlačou nevydanej práce Ľudovíta Matiašovského. Od jeho smrti uplynulo 100 rokov, ale dielo, ktoré je stále v podobe rukopisu, je základom, z ktorého vychádzajú aj súčasné generácie genealógov a heraldikov Liptova. Kto bol Ľudovít Matiašovský,  na aké práce nadviazal a čím je jeho dielo unikátne, ako ho pre múzejné účely prepracoval Alojz Fellegi, čím môže osloviť dnešného návštevníka Liptovského múzea? Aj na tieto otázky sa pokúsime dať odpoveď tým, čo prídu do Liptovského múzea v Ružomberku 21. novembra 2019 o 17:00 spoznať ďalšie z jeho príbehov.

Zdroj: Liptovské múzeum v Ružomberku

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Na Bystričku, Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Na križovatke cesty I/65D v Martine pri obci Bystrička, začala výstavba nového technologického riešenia, ktoré …