piatok - 21. júna, 2024
, Mesto Dolný Kubín rozdalo občanom letáky s dôležitými informáciami o koronavíruse
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Mesto Dolný Kubín rozdalo občanom letáky s dôležitými informáciami o koronavíruse

Viac ako 7000 letákov s dôležitými informáciami o novom koronavíruse dostali v týchto dňoch obyvatelia Dolného Kubína. Pri roznášaní zamestnancom radnice pomáhali aj dve desiatky dobrovoľníkov. V letáku sú uvedené kontakty na mestský úrad a jeho jednotlivé odbory, základné informácie ako sa chrániť pred koronavírusom či ako postupovať, keď človek na sebe spozoruje príznaky ochorenia. Na poslednej strane letáku sú informácie pre osoby, ktoré sa nemajú na koho obrátiť a potrebujú v tomto čase pomoc. Okrem toho dolnokubínska radnica zriadila aj špeciálnu linku a službu na pomoc ľuďom v núdzi.

„Našim cieľom  bolo dostať v tejto ťažkej situácii do všetkých dolnokubínskych domácností informačný leták, kde nájdu obyvatelia na jednom mieste všetky dôležité informácie. Obsahuje potrebné kontakty pre prípad núdze a odporúčania. Verím, že tento materiál uvítajú nielen naši seniori a obyvatelia bez internetového pripojenia, ale v prípade potreby môže byť užitočný naozaj pre každého,“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta.

Dolnokubínska samospráva v tejto súvislosti spustila aj infolinku pre verejnosť, kde sa môžu občania informovať o prijatých opatreniach v meste proti šíreniu nového koronavírusu alebo vtedy, keď budú potrebovať pomôcť alebo nasmerovať. Mobilná telefónna linka 0915 049 407 bude k dispozícii od pondelka do piatku od 7.00 do 14.00 hodiny. Okrem toho môžu občania so svojimi podnetmi kontaktovať mestský úrad aj elektronicky na emailovej adrese: info@dolnykubin.sk.

Pre osoby, ktoré sa nemajú na koho obrátiť, radnica zriadila službu POMOC V NÚDZI. „Úlohou služby je zabezpečiť nákup potravín, drogérie a liekov pre seniorov, ľudí so zdravotným znevýhodnením, pre osamelého rodiča s malými deťmi alebo osoby v karanténe. Chceli by sme vyzvať obyvateľov, aby nikomu nedávali peniaze vopred. Za nákup zaplatia až pri jeho doručení,“ ozrejmil primátor.

Občania môžu túto službu využiť každý deň vrátane víkendov a sviatkov, od 8.00 do 14.00 hodiny na telefónnom čísle 0907 956 044 alebo emaile seniori@dolnykubin.sk. „Upozorňujeme, že tieto kontakty neslúžia na otázky tykajúce sa zdravotného stavu. S týmito otázkami kontaktujte prosím Úrad verejného zdravotníctva SR alebo priamo Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Dolnom Kubíne na telefónnom čísle 0907 397 927,“ vysvetlil primátor.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Rozhlasové vysielanie, 100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

Rozhlasové vysielanie je na našom území prítomné už viac ako 100 rokov. Keď sa v …