nedeľa - 21. júla, 2024
, Mesto Ružomberok uzatvorilo všetky detské ihriská
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Mesto Ružomberok uzatvorilo všetky detské ihriská

Mesto Ružomberok vydalo nariadenie, prostredníctvom ktorého uzatvára všetky detské ihriská v meste Ružomberok. Uzatvorenie zabezpečia príslušníci Mestskej polície.

Nariadenie, ktorým mesto zakazuje občanom stýkať sa v priestoroch detských ihrísk prišlo po tom, ako bola radnica k takémuto kroku vyzvaná z radov poslancov a verejnosti. „Množili sa nám sťažnosti, že ľudia porušujú odporučenie nestýkať sa s inými, ktoré vydal hlavný hygienik Slovenskej republiky v marci. Preto aj so zreteľom na blížiace sa oteplenie a aktuálne aj pekný víkend, sme sa rozhodli pristúpiť k tomuto kroku,“ povedal viceprimátor Michal Lazár, ktorý predsedá mimoriadnym poradám vedenia, ktoré prebiehajú na radnici každý deň.

Uzatvorenie detských ihrísk bude realizovať mesto prostredníctvom príslušníkov Mestskej polície, ktorí počas dnešného dňa ihriská označia a niektoré aj opáskujú. Problematickým sa zdá kvalifikácia detského ihriska v platnej legislatíve. V zákone číslo 371/2019 Z.z. o základných požiadavkách na bezpečnosť detského ihriska je uvedené, že detským ihriskom sa považuje každá verejná plocha, v ktorej je umiestnený minimálne jeden detský prvok. „Takýchto ihrísk máme v meste stovky a nie je možné ich všetky uzatvoriť, preto sme sa rozhodli uzatvoriť len tie, ktoré považujeme za najväčšie,“ vysvetlil viceprimátor a dodal, že toto nariadenie musia zodpovedne prijať všetci rodičia a svoj voľný čas by mali tráviť radšej mimo ihrísk.

„Detské ihriská budú zatvorené do doby, kým sa situácia v republike neupokojí. Vtedy môžeme začať uvažovať o uvoľnení niektorých našich opatrení, ktorých cieľom je eliminovať riziko nákazy vírusom Covid 19,“ uzatvoril Michal Lazár.

Zdroj: Mesto Ružomberok

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …