nedeľa - 14. júla, 2024
, Mesto Žilina bude bezplatne rozdávať vrecká na psie exkrementy
Ilustračné foto

Mesto Žilina bude bezplatne rozdávať vrecká na psie exkrementy

Mesto Žilina oznamuje psičkárom, že v sobotu 5. júna bude bezplatne rozdávať vrecká na psie exkrementy. Najbližšiu sobotu bude distribúcia pre majiteľov psov zo sídlisk Hájik a Solinky. Na Solinkách sa budú vrecká rozdávať v priestore na vodenie psov (venčovisko) od 8.00 do 11.00 hod., na Hájiku od 14.00 do 18.00 hod taktiež na venčovisku.

Termín a miesto distribúcie pre psíčkarov zo sídlisk Vlčince a Hliny oznámime čoskoro. Majitelia psov z bytových domoch v ostatných mestských častiach môžu využiť oba z ponúkaných termínov.

Počas distribúcie na Hájiku budú vypomáhať študenti Strednej poľnohospodárskej školy v Žiline v odbore agro-podnikanie – kynológia. Pre záujemcov budú prebiehať aj ukážky výcviku a aj správnej starostlivosti o psíka.

Vrecká na psie exkrementy sú určené iba pre platcov dane za psa a pre vlastníkov a držiteľov psov s nahláseným miestom držania psa v bytových domoch (bytoch), nie v rodinných domoch.

Psíčkari, ktorí termíny distribúcie nestihnú, si budú môcť vrecká vyzdvihnúť dodatočne v Klientskom centre Mestského úradu v Žiline po dohode na tel. čísle: 041/70 63 529 alebo na príslušnom odbore úradu na tel. č.: 041/70 63 230.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …