streda - 28. februára, 2024
, Mesto Žilina bude bezplatne rozdávať vrecká na psie exkrementy
Ilustračné foto

Mesto Žilina bude bezplatne rozdávať vrecká na psie exkrementy

Mesto Žilina oznamuje psičkárom, že v sobotu 5. júna bude bezplatne rozdávať vrecká na psie exkrementy. Najbližšiu sobotu bude distribúcia pre majiteľov psov zo sídlisk Hájik a Solinky. Na Solinkách sa budú vrecká rozdávať v priestore na vodenie psov (venčovisko) od 8.00 do 11.00 hod., na Hájiku od 14.00 do 18.00 hod taktiež na venčovisku.

Termín a miesto distribúcie pre psíčkarov zo sídlisk Vlčince a Hliny oznámime čoskoro. Majitelia psov z bytových domoch v ostatných mestských častiach môžu využiť oba z ponúkaných termínov.

Počas distribúcie na Hájiku budú vypomáhať študenti Strednej poľnohospodárskej školy v Žiline v odbore agro-podnikanie – kynológia. Pre záujemcov budú prebiehať aj ukážky výcviku a aj správnej starostlivosti o psíka.

Vrecká na psie exkrementy sú určené iba pre platcov dane za psa a pre vlastníkov a držiteľov psov s nahláseným miestom držania psa v bytových domoch (bytoch), nie v rodinných domoch.

Psíčkari, ktorí termíny distribúcie nestihnú, si budú môcť vrecká vyzdvihnúť dodatočne v Klientskom centre Mestského úradu v Žiline po dohode na tel. čísle: 041/70 63 529 alebo na príslušnom odbore úradu na tel. č.: 041/70 63 230.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …