pondelok - 27. mája, 2024
, Mesto Žilina opäť posilní kapacitu mobilných odberných miest
Foto: FB/Jaro Naď - minister obrany SR

Mesto Žilina opäť posilní kapacitu mobilných odberných miest

Okrem obvyklej ponuky permanentných odberných miest v Žiline, budú v sobotu 3. apríla pre záujemcov o testovanie na ochorenie COVID-19 k dispozícii ešte ďalšie tri odberné miesta, ktoré zriadi samospráva. Pracovať v nich bude spolu šesť odberných tímov. Dve miesta, podobne ako uplynulé víkendy, ponúknu možnosť prihlásiť sa elektronicky na testovanie vopred. V piatok 2. apríla bude možnosť využiť odberné miesta v Trnovom a Bytčici. Zriadené budú v kultúrnych domoch a ponúknu testovanie pre neregistrovaných záujemcov.

Testovanie sa uskutoční od 8.00 do 18.00 hod., s jednou prestávkou pre testovacie tímy od 12.00 do 13.00 hod. Posledný odber v danom dni urobia zdravotníci o 17.45 hod. Žilinčania budú môcť využiť ktorúkoľvek miestnosť a otestovať sa budú môcť prísť kedykoľvek. Odberné miesta na Mestskom úrade v Žiline a v Biznis centre Poštová, kde budú v sobotu 3. apríla na každom mieste pracovať dva testovacie tímy, ponúknu okrem testovania pre neregistrovaných, možnosť absolvovať test aj vopred registrovaným.

Okrem plánovaného víkendového testovania sú v Žiline dostupné aj mobilné odberné miesta na antigénové testovanie (MOMAG). Fungujú počas pracovných dní a vybrané miesta aj v sobotu a nedeľu. Na viaceré je možné sa registrovať na odber elektronicky vopred. Odberné miesto mesta Žilina na Hornom Vale 24 a jeden tím vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline testujú aj bez objednávania. Denne aktualizovaný zoznam permanentných odberných miest s časom fungovania a kontaktnými údajmi je k dispozícii na internetovej stránke ministerstva zdravotníctva.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Noc múzeí a galérií, Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Netradičná noc plná nových poznatkov, aktivít i zábavy čaká všetkých, ktorí zavítajú do Slovenského národného …