sobota - 2. marca, 2024
, Mesto Žilina uspelo v súťaži Enviromesto 2019
Foto/Zdroj: Mesto Žilina

Mesto Žilina uspelo v súťaži Enviromesto 2019

Mesto Žilina uspelo v súťaži Enviromesto 2019. Počas  slávnostného vyhodnotenia v utorok 1.10. 2019 si prevzali cenu v kategórii „Ochrana ovzdušia“ zástupca primátora Vladimír Randa spoločne s vedúcim odboru životného prostredia Andrejom Vidrom a Ľubošom Slebodníkom, vedúcim oddelenia mobility z Mestského úradu v Žiline.

Do súťaže, ktorá sa konala v období od 2. mája do 1. októbra 2019, sa celkovo zapojilo 22 samospráv, ktoré sa uchádzali o víťazstvo v štyroch hlavných kategóriách aj o celkové prvenstvo. V tomto období sa realizovalo prihlasovanie samospráv, hodnotenie zaslaných súťažných materiálov, prezentácie jednotlivých samospráv a zodpovedanie otázok pred odbornou komisiou, ako aj celkové vyhodnotenie jednotlivých kategórií a vyhlásenie víťazov. Úlohou prihlásených miest bolo odprezentovať zaujímavé, kreatívne a prínosné riešenia, ktoré napomáhajú k ochrane životného prostredia a rozvoju environmentálnej politiky na úrovni miestnych samospráv a zodpovedať na otázky hodnotiacej komisie. Žilinská radnica predstavila hodnotiacej komisii opatrenia a prostriedky, ktoré zaviedla do praxe a snaží sa nimi zlepšiť kvalitu ovzdušia, ochranu životného prostredia a odpadové hospodárstvo na území mesta.

„Veľmi ma teší, že naša snaha o ochranu životného prostredia bola ocenená. Počas tohto roku sme do praxe zaviedli viacero inovatívnych riešení, ktoré nám pomáhajú skvalitňovať ovzdušie a znižovať emisie na území nášho mesta, či už ide o využitie zdieľaných bicyklov BikeKIA, reguláciu vstupu vozidiel do pešej zóny alebo obnovu vozového parku v Dopravnom podniku a preferenciu MHD v doprave,“ uviedol zástupca primátora Vladimír Randa.

Súťaž vyhlasuje Ministerstvo životného prostredia a organizátorom je Slovenská agentúra životného prostredia, pričom ide už o 2. ročník tejto súťaže. Jej cieľom je oceniť, zviditeľniť a podporiť mestá, ktoré aktívne uplatňujú environmentálnu politiku nielen vo svojich rozvojových dokumentoch, ale najmä v reálnom živote.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Martin, V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V šiestom a zároveň poslednom kole nadstavbovej časti 2. hokejove ligy sa na ľade v …