štvrtok - 13. júna, 2024
, MHK Martin sa v Poľsku predviedol. Priviezol si tri body

MHK Martin sa v Poľsku predviedol. Priviezol si tri body

Druhá najvyššia hokejová liga mala na programe 5. kolo. MHK Martin cestoval do poľského mesta Sanok, kde zdá sa, hokej majú radi, keď domáci tím hnalo za gólmi 1.200 fanúšikov!

Zaznamenal vysoké percento zákrokov

Martin začal aktívnejšie a vypracoval si pohodlný náskok 5:1! Dá sa povedať, že držal zápas pevne vo svojich rukách a od tretej minúty navyšoval skóre, keď si gólový účet zápasu otváral vynikajúci Poliaček. Kanonier spod Turca pridal ešte dve presné strely a zaznamenal aj víťazný gól.  Ten mal patriť  Laukovi, no HK 58 Sanok sa vrátil do hry dvoma rýchlymi gólmi v rozmedzí 43 sekúnd a  k súperovi sa priblížil na rozdiel dvoch gólov.

Hostí to však nezaskočilo a opäť sa začali sústrediť na svoju hru. V tretej tretine nepadol žiaden gól. MHK Martin si tak k výstroji balil aj tri body. Na ľade sme mali troch hráčov s hetrikom! Ten gólový zaznamenal a druhý hetrik v sezóne nastrieľal Poliaček. Dva hetriky asistencií napísali do štatistík Jurášekovi s Hriňom.

Za zmienku stojí aj výkon strážcu martinskej svätyne Justa. V rozhodujúcich chvíľach podržal Martin a zaznamenal vysoké percento zákrokov! MHK Martin patrí momentálna druhá priečka v tabuľke druhej ligy. Prvá Rimavská sobota má lepšie skóre. Pre zaujímavosť spomenieme, že vzájomný zápas prvých dvoch klubov lepšie zvládol Martin, keď vyhral 9:3!

Podpora súpera bola veľká

Niečo o zápase v Poľsku porozprával autor troch prihrávok Andrej Jurášek: Som rád, že po náročnej ceste a pred diváckou kulisou, akú diváci v Sanoku vytvorili, sme vyhrali. Do stretnutia sme vstúpili dvoma rýchlymi gólmi, situáciu sme si však sami skomplikovali, no zároveň sme si ju aj postrážili a dobojovali zápas k zisku troch bodov.“

Matúš Hanes si zo Sanoku priviezol tieto dojmy: „Opäť to nebol ľahký zápas, k čomu prispela aj štvorhodinová cesta v autobuse. Pomohli nám dva rýchle góly na začiatku a podržal nás brankár Jaro Just, ktorý zachytal výborne a zastúpil svojich kolegov. Súper bol poháňaný výbornou podporou z hľadiska, tri body nás veľmi tešia,“ no jedným dychom dodal, že sa už veľmi teší na domácu kulisu blížiaceho sa zápasu!

, MHK Martin sa v Poľsku predviedol. Priviezol si tri body

Podľa portálu hokej.sk sa Martin predvedie v sobotu, 21. októbra o 17.00 h proti HK Slovan Gelnica. Držte palce! :)

HK 58 Sanok – MHK Martin 3:5 (0:2, 3:3, 0:0)

Góly: 21:49 Dobrzyňski, 38:13 Filipau (Witan, Olearczyk), 38:56 Maciejko (Mermer, Kuryla), resp. 2:45 Poliaček (Jurášek, Hriňa), 12:13 Lauko (Jurášek, Hriňa), 28:38 Poliaček (Hriňa, Haršáni), 31:21 Poliaček (Jurášek), 34:33 Mendel (Hanes, Škumát).

Vylúčení: 2:4 na 2 min. Presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Mihaľov – Witek, Cybuch. Diváci: 1 200.

MARTIN: Just – Solar, Hriňa, Haršáni, Mendel, Kubány – Poliaček, Jurášek, Hanes – Lauko, Škumát, Brveník – Bednarčík, Nagy, Bujňák. Tréner: Ján Galamboš.

Autor: tour; Jakub Vaverka; v spolupráci s MHK Martin

foto: Domi Haršáni

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *