sobota - 15. júna, 2024
, Michal Hvorecký číta v SNK* z kníh Wilsonov a Spamäti

Michal Hvorecký číta v SNK* z kníh Wilsonov a Spamäti

Známy spisovateľ a publicista Michal Hvorecký bude 26. apríla o 18.30 hod. v priestoroch Slovenskej národnej knižnice na Námestí J. C. Hronského čítať svoje knihy Wilsonov a Spamäti.

Román Wilsonov je situovaný do roku 1923. V židovskej štvrti Wilsonova sa stanú štyri brutálne vraždy. Bezradná polícia si na pomoc zavolá newyorského detektíva Aarona Fooda. Američan nezvyčajnými a mimoriadne drsnými metódami vyšetruje okultné zločiny vo veľkomeste, ktorého história je celkom iná, než si myslíte.

Kniha Spamäti je autentický portrét autora od detstva v Bratislave cez príbeh rozvetvenej rodiny až po narodenie syna. Putovanie po Slovensku aj po svete od Michaloviec cez Palermo až do Kábulu. Keď chcete vedieť, načo výrazný prozaik svojej generácie myslí kade chodí, čítajte Spamäti.

Michal Hvorecký (1976) vyštudoval estetiku. Píše poviedky, romány a blogy. Jeho knihy vyšli v piatich jazykoch. Podľa jeho novely bol nakrútený film Wilsonov. Z nemčiny prekladá prózu a divadelné hry (Robert Walser, Dea Loher, Timur Vermes, Martin Pollack). Pracuje v Goetheho inštitúte. Žije s rodinou v Bratislave.

Slovenská národná knižnica Vás srdečne pozýva na stretnutie.

, Michal Hvorecký číta v SNK* z kníh Wilsonov a Spamäti

Autor: Katarína Mažáriová/hovorkyňa Slovenskej národnej knižnice
Foto: Slovenská národná knižnica

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *