utorok - 23. júla, 2024
, Mikulášske balíčky potešili malých aj veľkých onkologických pacientov

Mikulášske balíčky potešili malých aj veľkých onkologických pacientov

Mikuláš tento rok zavítal nielen k detským pacientom hospitalizovaným vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline, ale aj k dospelým onkologickým pacientom na oddelení klinickej a radiačnej onkológie. Svoju podporu a povzbudenie im prišli vyjadriť členky Občianskeho združenia Žilinské Venuše.

„Sme radi, že ich môžeme potešiť aspoň balíčkom, lebo vieme, že niektorí sú na tom horšie ako my. Z celého srdca by som im priala, aby boli dlho medzi nami. Mne lekári dávali päť percentnú šancu na život a som tu už deviaty rok. Dúfam, že i títo pacienti sa budú tešiť na každý deň, kedy sa zobudia,“ uviedla bývalá pacientka a členka združenia, Mária Kubaščíková.

Žilinské Venuše prispeli onkologickým pacientom z darovaných dvoch percent. „Členky sú onkologické pacientky a vedia, čím si ľudia liečení onkologicky prechádzajú. Aby títo ľudia vedeli, že na nich myslia, že sú ich oporou a podporou,“ doplnila námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Gabriela Tvrdá. Túto aktivitu, ktorá sa uskutočňuje už 14 rok víta i ošetrujúci personál oddelenia. „Pacienti sú veľmi radi, keď sa takáto akcia koná na oddelení. Vedia, že na nich niekto myslí a zvlášť bývalé pacientky, ktoré vedia súcitiť s nimi, vedia to pochopiť,“ povedala vedúca sestra oddelenia klinickej a radiačnej onkológie Jana Ďurajková.

Z balíčkov od Mikuláša sa tešili i detskí pacienti z pediatrickej ortopédie, pediatrického a urologického oddelenia. Pacientov v Liečebni dlhodobo chorých potešili sladkosti a senior boxy, ktoré obsahujú osvetový a edukačný balíček pre celú rodinu. „Ich úlohou je pomôcť nielen pacientom, ale aj rodine starajúcej sa o vážne dlhodobo chorých v domácom prostredí,“ upresnila vedúca sestra LDCH Gabriela Horvátová.

Zdroj: Viera Jurčiová, hovorkyňa FNsP Žilina

Foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

Žilinská radnica sa chystá vynoviť Mariánske námestie v historickom centre. Mesto tiež plánuje zrekonštruovať Kamennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *