pondelok - 20. mája, 2024
, Minuloročný prebytok použije radnica na investičné akcie

Minuloročný prebytok použije radnica na investičné akcie

Liptovskomikulášska samospráva hospodárila v uplynulom roku 2012 podľa záverečného účtu s prebytkom na úrovni jedného milióna eur. Takmer 800.000 eur môže a chce z toho použiť už v tomto kalendárnom roku na viaceré rozpracované rozvojové investičné akcie.

„Nielen mňa určite teší, že sa nám podarilo dosiahnuť takýto prebytok rozpočtu. Je to výsledok zodpovedného prístupu k hospodáreniu, keď sme ozaj dôkladne zvažovali použitie doslova každého eura. Obmedzili sme veľké množstvo našich prevádzkových výdavkov,“ uviedol primátor Alexander Slafkovský.

Reálne príjmy mesta podľa vedúcej ekonomického oddelenia Jany Mikušiakovej v roku 2012 dosiahli sumu 20,8 milióna eur a výdavky 19,9 milióna eur. V porovnaní s rokom 2011 poklesla príjmová i výdavková stránka o približne 2,2 milióna eur. „Napriek kríze sa nám darilo hospodáriť v plusových číslach,“ skonštatovala.

„Ak sa neudeje nič mimoriadne dramatické, malo byť aj naše tohtoročné hospodárenie vyrovnané. Takto nastolený trend garantuje úspešnú rozvojovú budúcnosť nášho mesta,“ dodal Slafkovský s tým, že napríklad na ďalšie budovanie cyklochodníka, parkovacích plôch na sídliskách či nového plota cintorína.

Autor: Ivona Hanáková / TASR

Foto: pluska.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

Žilinská radnica sa chystá vynoviť Mariánske námestie v historickom centre. Mesto tiež plánuje zrekonštruovať Kamennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *