piatok - 23. februára, 2024
, MS v ľadovom hokeji v Martine! Poď aj ty na zimák podporiť svojho favorita

MS v ľadovom hokeji v Martine! Poď aj ty na zimák podporiť svojho favorita

Od štvrtka do soboty sa na zimnom štadióne v Martine uskutoční za účasti štvorice najlepších družstiev v jednotlivých regiónoch v poradí už LVII. ročník Majstrovstiev Slovenskej republiky v kategórii ôsmych hokejových tried. 

Najstarší mládežnícky turnaj na Slovensku

Tradičné vyvrcholenie sezóny starších žiakov zaobstarajú víťazi jednotlivých regionálnych častí 1. ligy starších žiakov, ku ktorým sa pridá druhý tím z regiónu stred, ktorému tento rok pripadlo právo organizácie turnaja. Okrem domáceho celku MHA Martin, víťaza základnej časti súťaže na strednom Slovensku, tak na Turci nebude chýbať ani obhajca minuloročného prvenstva HC Slovan Bratislava, víťaz regiónu východ HC Košice a druhý tím zo stredu HKM Zvolen.

Majstrovstvá Slovenskej republiky starších žiakov sú jedným z najstarších mládežníckych turnajov v hokeji na Slovensku. Svoju históriu začali písať ešte za federálnych čias, a tak tento rok sa dozvieme meno v poradí už 57. držiteľa titulu majstra Slovenska v tejto vekovej kategórii. Sme potešení, že odkaz generácie hokejistov i funkcionárov, ktorí budovali tradíciu záverečného celoslovenského turnaja v kategórii starších žiakov sa zachoval až do súčasnosti. Je pre nás veľkým potešením, ale súčasne aj záväzkom, že tento rok sa uskutoční už v poradí 57. ročník,“ povedal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút.

Právo organizácie záverečného šampionátu pripadlo tento rok Martinu, kam sa najlepšie družstvá v kategórii starších žiakov vracajú po jedenástich rokoch. Miestni organizátori si príležitosť vážia a v priebehu troch dní turnaja sa chcú ukázať ako dobrí hostitelia. Sme veľmi radi a súčasne je pre nás veľkou cťou, že môžeme toto významné podujatie organizovať a hostiť práve v Martine,“ uviedol predseda organizačného výboru Majstrovstiev SR starších žiakov Tomáš Pšenka.

Žive prenosy po prvýkrát aj na nete

Majstrovstvá SR starších žiakov sa odohrajú formátom každý s každým, v priebehu troch dní turnaja tak odohrajú všetky zúčastnené družstvá po tri zápasy. Na rozdiel od základnej časti v jednotlivých regiónoch, sa zápasy na Majstrovstvách SR využije trojbodový systém, pričom každý zápas musí mať svojho víťaza. V prípadne nerozhodného výsledku nasleduje päťminútové predĺženie, v prípade, že v ňom gól nepadne, na rad prídu samostatné nájazdy.

Po prvý raz v histórii budú môcť diváci zhliadnuť zápasy Majstrovstiev Slovenskej republiky starších žiakov aj z pohodlia svojho domova. Priame prenosy zo zápasov jedného z najstarších mládežníckych turnajov na Slovensku bude Slovenský zväz ľadového hokeja vysielať na svojom YouTube kanáli.

Program zápasov Majstrovstiev SR starších žiakov:

Štvrtok, 29. marca 2018:
MHA Martin – HKM Zvolen (12.30 hod.)
HC Košice – HC Slovan Bratislava (16.00 hod.)

Piatok, 30. marca 2018:
HKM Zvolen – HC Košice (13.00 hod.)
HC Slovan Bratislava – MHA Martin (16.30 hod.)

Sobota, 31. marca 2018:
HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen (11.30 hod.)
MHA Martin – HC Košice (15.00 hod.)

Zdroj: hockeyslovakia.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *