piatok - 29. marca, 2024
, MsHK Žilina podľahol Zvolenu. Stav série je vyrovnaný na 2:2
Foto ilu: SITA/Milo Fabian

MsHK Žilina podľahol Zvolenu. Stav série je vyrovnaný na 2:2

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili vo štvrtom štvrťfinále na pôde MsHK DOXXbet Žilina vysoko 6:2 a v sérii vyrovnali na 2:2 na zápasy.

Zvolenčania začali veľmi dobre. Už v 48. sekunde po chybe Žilinčanov za bránkou prestrelil Tomeka z pravého kruhu Špirko. „Vlkov“ neprebrala zo šoku ani presilovka v 5. minúte. Až v 9. minúte sa k prvému dobrému pokusu po buly dostal Jurík, ale na jeho strelu spomedzi kruhov čakal pripravený MacIntyre. Druhý gól strelili hostia v 10. minúte, keď Hraškom nahodený puk od modrej prešiel prekvapivo pomedzi Tomekove betóny. „Vlci“ nevedeli nič vymyslieť, ale vynútili si v 13. minúte aspoň ďalšiu presilovku, lenže po necelej minúte o ňu po faule Hrušku prišli.

Šanca neprišla ani v tretej tretine

Žilinčania sa v úvode tretiny nevedeli dostať do vážnejšej šance a po faule Klimentu vysokou hokejkou hrali štvorminútové oslabenie. V 45. minúte ho potrestal Puliš, keď dorazil za Mikoláša Hraškov pokus. Žilinčania však ešte neskladali zbrane a pred koncom dlhého oslabenia po nájazde Ondruša znížili v 47. minúte na 2:5. Definitívne rozuzlenie zápasu dal v 57. minúte Zvolenčan Kytnár, ktorý strelou prekonal Mikoláša.

„Zápas sa odvíjal od výsledku prvej tretiny. V prvej minúte sme urobili hrubú chybu, súperovi sme ponúkli gól na striebornom podnose, druhý sme inkasovali takisto lacný. Po prvej tretine už nebolo veľmi čo riešiť, Zvolen má kvalitný a skúsený tím a víťazstvo si nenechal ujsť,“ prezradil tréner Žiliny, Petr Rosol.