nedeľa - 14. augusta, 2022
, MSHK Žilina zdolal Zvolen a ujal sa vedenia. Stav série je 2:1
Foto ilustračné/SITA/Milo Fabian

MSHK Žilina zdolal Zvolen a ujal sa vedenia. Stav série je 2:1

Hokejisti Žiliny sa vo vyrovnanej štvrťfinálovej sérii play-off stretli v zápase so Zvolenom. Žilinčania po veľmi dobrom výkone porazili Zvolen 4:1 a ujali sa vedenia 2:1 v sérii.

„Vlci“ boli aktívnejší a lepší v pohybe aj v nasadení. Domáci si v tretej časti kontrolovali zápas a nedovolili hosťom pomyslieť na zvrat vo vývoji duelu. Hostia sa vybíjali aj vylúčeniami, po ktorých nemali sily na tlak a uľahčili „vlkom“ cestu za víťazstvom. V závere hostia skúsili ešte power play, ale neboli v nej úspešní a diváci v Žiline mohli oslavovať druhé víťazstvo svojho tímu v sérii.

„Do zápasu sme išli, v porovnaní s duelmi vo Zvolene, s odlišnou taktikou. Chceli sme produkovať agresívny a nátlakový hokej, čo sa nám darilo. Prvú tretinu sme vyhrali a mali sme v nej mnoho šancí. Čo sa nám nepodarilo v prvej tretine, podarilo sa nám v druhej, keď sme dali tri góly. Žiaľ, inkasovali sme gól vo vlastnej presilovke, čo nás pribrzdilo, ale všetko sme si v šatni vydiskutovali a poslednú tretinu sme skúsene odohrali. Hostí sme už k ničomu nepustili a zaslúžene sme vyhrali,“ prezradil tréner Žiliny Petr Rosol.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Kliešte, Lekár radí – kliešťa je najlepšie vybrať pomocou mydlovej vody

Lekár radí – kliešťa je najlepšie vybrať pomocou mydlovej vody

Sezóna kliešťov je v plnom prúde. Nepríjemného parazita si môžeme odniesť z prechádzky, turistiky, aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *