štvrtok - 25. apríla, 2024
, MŠK Žilina v 7. kole súboja o titul zdolal Ružomberok
MŠK Žilina

MŠK Žilina v 7. kole súboja o titul zdolal Ružomberok

Futbalisti MŠK Žilina zdolali MFK Ružomberok 3:0. Žilinčania si v uplynulých týždňoch proti Ružomberku pripísali na konto výhru, remízu aj prehru s týmto súperom, zápas 7. kola nadstavbovej časti skupiny o titul mal rozhodnúť o naklonení štatistiky danú stranu, prípadne o jej vyrovnané pokračovanie.

Hostia šetrili pred utorkovým finále Slovnaft Cup-u viacerých hráčov a oproti poslednej semifinálovej zostave v Žiline spred desiatich dní nastúpili v základe iba so štyrmi rovnakými menami. Napriek tomu mali prvú vážnu príležitosť na gól oni, keď v 7. min. Kunca obaľovačkou trafil spoza šestnástky do ľavej spojnice. Domáci mali o niečo viac z hry, ale nevedeli sa dostať vo finálnej fáze do presného zakončenia či prihrávky. V 19. min. poslal Káčer v ideálnej pozícii loptu vedľa ľavej žrde, o dve minúty nato odvrátil Macík najskôr nebezpečný center, hostia nedostali loptu do bezpečia, tá sa dostala k Škvarkovi, no proti jeho zakončeniu do stredu brány sa postavil Macík. V 29. min. sa Macík opäť predviedol, keď strelu Káčera pod brvno vytlačil na roh, po ktorom sa dostal k strele Hancko. Jeho strela sa od odrazila do žrde, od nej do Macíkových nôh a voľný Mráz ju upratal za chrbát bezmocného ružomberského gólmana. Žilinu gól naštartoval, začala byť ešte nebezpečnejšia, ale na Jánošíkov výborný center z pravej strany si v 44. min. nenabehol nik a o minútu neskôr zakončila polčas Mihalíkova šanca po Kubíkovej prihrávke, ktorej v ceste do brány zabránil skvelý Macík.

V úvode druhého dejstva najskôr pohrozil Mráz, ktorého šanca skončila iba tesne vedľa pravej žrde, aby ho na opačnej strane napodobnil Kunca, ktorého krížna strela preletela iba pár centimetrov vedľa ľavej Volešákovej žrde. V 58. mal druhý gól domácich na kopačke Kubík, lenže Macík výborne zasiahol, o dve minúty sa na opačnej strane ocitol v šestnástke osamotený Kostadinov, ale namiesto vyrovnávajúceho gólu z toho bola iba strela tesne vedľa ľavej žrde. Žilinčania sa dočkali zvýšenia náskoku v 64. min., keď Diaz vysunul do rýchleho protiútoku Škvarku, ten ešte nezištne nahral naľavo a Mihalík zakončil už do prázdnej brány. Žilinčania potom už ovládli priestor na trávniku, veľmi sa do šancí ale nedostávali. V nadstavenom čase však Holúbek prihral v šestnástke Mrázovi, ktorý svojím šestnástym gólom v sezóne uzavrel skóre zápasu na konečných 3:0.

Čo na to tréneri?

Tréner Žiliny, Adrián Guľa po zápase netajil spokojnosť.

„Cenné víťazstvo, jednoznačné a zaslúžené. Pomalší vstup do zápasu bol spôsobený naším horším sebavedomím, pretože naposledy sme zápas nedotiahli do víťazného konca. Gól nám pomohol, hra sa otvorila, a potom to bol festival zahodených šancí. Po prvom polčase to mohlo byť 4:1 a mohlo byť rozhodnuté. Rozhodujúca bola šanca hostí, ktorí mohli vyrovnať na 1:1, ale nepremenili ju, naopak, po výborných finálnych prihrávkach sme sa tešili my. Vážime si víťazstvo, je veľmi cenné.“

Podľa trénera Ružomberka, Norberta Hrnčára to bol to obojstranne útočný futbal s dostatkom šancí na oboch stranách.

„My sme absolútne zlyhali v koncovke, keď sme v dobrých situáciách netrafili ani bránu. Úvod bol z našej strany dobrý, 20 minút sme mali hru pod kontrolou a dostali sme sa do dobrých možností, potom sa to rozbehalo, domáci premenili šance, a preto zvíťazili. My sa musíme teraz dobre nachystať na utorňajšie finále pohára,“ dodal Hrnčár.