nedeľa - 19. mája, 2024
, Na Deň detí pripravia kultúrne zariadenia ŽSK bohatú ponuku podujatí

Na Deň detí pripravia kultúrne zariadenia ŽSK bohatú ponuku podujatí

Kultúrne zariadenia Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) pripravia v rámci osláv Dňa detí bohatý program a divadlá, knižnice, galérie, hrady, múzeá sa otvoria viac ako po iné dni. 

Na Oravskom hrade čaká vo štvrtok (31.5.) sladká odmena na každé dieťa, ktoré v sprievode Pipi Dlhej Pančuchy zdolá rozprávkovú cestu. „Netradičné stredoveké hry či možnosť vyskúšať si lukostreľbu pripravilo na hrade Strečno Považské múzeum v Žiline. Nedeľný program (3.6.) doplní séria mini koncertov v hradnej kaplnke i vystúpenie detských folklórnych súborov v stredovekej dedine Paseka,“ uviedla hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

Chýbať nebude ani bezplatná registrácia v krajskej knižnici

V nedeľu si budú môcť návštevníci bezplatne pozrieť predstavenie Trafená hus v Bábkovom divadle v Žiline. O nezabudnuteľnú cestu rozprávkovým mestom sa postará Krajská hvezdáreň v Žiline. Popri mnohých aktivitách sa budú snažiť v kostýmoch Slnka, Mesiaca a Nočnej oblohy priblížiť deťom vesmír pomocou astrologických ďalekohľadov. Na konci cesty bude pre deti pripravený chutný darček. V znamení hier a súťaží sa bude niesť popoludnie v Skanzene Vychylovka, v ktorom vystúpia aj detskí heligonkári.

V krajskej knižnici v Žiline sa budú môcť na Deň detí bezplatne registrovať deti do 15 rokov.

„Turčianska knižnica v Martine naplánovala pred budovou burzu detských kníh a rozprávkový stan na pešej zóne. Čítanie pod perinou, zábavno–súťažné podujatie Knihovnícka záhada, ale aj tvorivé dielne či veselé podujatie Zahráme sa s Osmijankom čaká na deti v Liptovskej knižnici v Liptovskom Mikuláši,“ uviedla Remencová.

Zábavné popoludnie či beseda o detských právach, spojená so zážitkovým čítaním z knihy Tajomstvo príborníka, poteší čitateľov v Oravskej knižnici Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne. „V spolupráci so ZŠ a MŠ pri Dolnooravskej nemocnici v Dolnom Kubíne pripravila zábavný program aj pre hospitalizované deti pod názvom Literárna lekárnička. Okrem hádaniek a hlasného čítania obľúbených detských kníh obohatí program vystúpením aj hudobná skupina Samá slama,“ dodala hovorkyňa ŽSK.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *