štvrtok - 28. októbra, 2021
, Na hrade Strečno bude prezentovaná nová výstava
Foto: Považské múzeum

Na hrade Strečno bude prezentovaná nová výstava

Výstava s názvom Obraz mojej duše je ďalšou z cyklu Umenie na hrade, ktorá je každoročne prezentovaná v priestoroch hradu Strečno. Organizuje ju Považské múzeum v Žiline v spolupráci s Krajským kultúrnym strediskom v Žiline. Autorom je výtvarník Vladimír Mičienka, ktorý pochádza z Českej republiky, ale v súčasnosti žije a tvorí v Kolároviciach pri Bytči.

Je členom združenia nezávislých výtvarníkov ARTEFAKT z regiónu Žilina a členom klubu amatérskych výtvarníkov pri Krajskom kultúrnom stredisku v Žiline pod vedením akademického maliara Stanislava Lajdu.

Zúčastňuje sa na rôznych regionálnych a krajských súťažiach. Doteraz má za sebou 19 autorských a 14 kolektívnych výstav. Diela, ktoré budú inštalované v priestoroch stredovekej kultúrnej pamiatky, vznikli na prelome rokov 2018 – 2019 a na verejnosti ešte prezentované neboli. Návštevníci tak uvidia takmer 20 nových obrazov. „Všetky sú inšpirované slovenskou prírodou a pamiatkami. Hoci väčšinu z nich tvoria maľby a kresby krajiny, mojou srdcovou záležitosťou je hrad Strečno. Namaľoval som ho preto z viacerých pohľadov. Moje obrazy sú ilúziou reality a nie jej verným odrazom, ich vznik ovplyvňujú momentálne nálady a pocity. Náčrt však zodpovedá konkrétnemu miestu.“ doplnil Vladimír Mičienka.

Autor obľubuje viaceré techniky, uprednostňuje však olej, akryl a pastel. Obrazy tvorené práve týmito technikami budú mať návštevníci možnosť vidieť v priestoroch Severného paláca na hrade Strečno. Vernisáž výstavy bude v piatok 28. júna 2019 o 18.00. Diela budú v hrade prístupné do konca októbra.

Zdroj: Magdaléna Lacková, Považské múzeum v Žiline

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Bodkovaný deň po prvý krát aj na Slovensku

Bodkovaný deň po prvý krát aj na Slovensku

Pri príležitosti Svetového dňa psoriázy (World Psoriasis Day) sa v piatok 29. októbra 2021 bude …