nedeľa - 14. júla, 2024
, Nadštandardné izby majú zvýšiť komfort pacienta v nemocnici

Nadštandardné izby majú zvýšiť komfort pacienta v nemocnici

Od 1. apríla bude pacientom v žilinskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na lôžkovom oddelení liečby pre dlhodobo chorých k dispozícií nadštandardná izba. Nemocnica do prestavby izieb investovala takmer osem tisíc eur.

„Jedným z cieľov zriadenia nadštandardnej jednoposteľovej izby je skvalitniť služby pacientom, ktorí sú v nemocnici hospitalizovaní a zároveň ponúknuť im vyšší komfort. Reagovali sme tak na záujem z ich strany a zo strany príbuzných,“ uviedol námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť žilinskej fakultnej nemocnice Roman Mráz.

Pacient má k dispozícií okrem štandardného zariadenia nemocničnej izby i samostatné sociálne zariadenie, sprchový kút, šatníkovú skriňu, chladničku, mikrovlnku a televízor. „Do zriadenia takejto izby sme investovali takmer osem tisíc eur vrátane rekonštrukcie, pričom návratnosť očakávame do osemnástich mesiacov,“ povedal ekonomický námestník Milan Kurčík. V súčasnosti sa nadštandardné izby v nemocnici nachádzajú na gynekologicko-pôrodníckom oddelení, chirurgii, urológii a oddelení vnútorného lekárstva. Do konca tohto roku by mali vzniknúť i na ďalších oddeleniach nemocnice.

Lôžkové oddelenie liečby pre dlhodobo chorých (LDCH) poskytuje komplexnú lekársku, ošetrovateľskú i rehabilitačnú starostlivosť. Na oddelení sú hospitalizovaní pacienti geriatrického, ale aj mladšieho dospelého veku s jedným alebo viacerými chronickými ochoreniami, poúrazové stavy či pacienti vyžadujúci komplexnú ošetrovateľskú starostlivosť. „Zaznamenali sme nárast hospitalizovaných pacientov s ťažkým zdravotným postihnutím. Kým v roku 2015 ich bolo 70 percent z hospitalizovaných pacientov, minulý rok tvorili už 80 percent,“ doplnil primár LDCH Ladislav Valica.

zdroj: Viera Jurčiová, hovorkyňa FNsP Žilina

foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

Žilinská radnica sa chystá vynoviť Mariánske námestie v historickom centre. Mesto tiež plánuje zrekonštruovať Kamennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *