nedeľa - 14. júla, 2024
, Opäť skúša niečo nové a stále je to on.  Vypočujte si -S nami- novinku od Ďuriho Hnilicu

Opäť skúša niečo nové a stále je to on. Vypočujte si -S nami- novinku od Ďuriho Hnilicu

Martinský hudobník a pesničkár Juraj „Ďuri“ Hnilica predstavil svoju novú skladbu S nami, ktorá má príjemnú, nápadne snovú atmosféru. Ako dodal sám Ďuri – ide o intímnu a osobnú skladbu.

Ďalej dodáva, že ňou chce evokovať emóciu zamilovanosti a následné procesy, ktoré lásku šíria ďalej. „Snažil som sa ju skomponovať tak, aby vytvárala trošku snovú emóciu, keď ste s niekým zamilovaný tak, že žijete tu a teraz – jeden s druhým, a potom sa rozrastáte až zistíte, že z vášho sna o láske sa stala rodina, a tak môžete ten sen snívať viacerí.“

Čo vlastne smerovalo k vytvoreniu tejto novinky? S nadsádzkou možnou povedať, že za všetko môže počasie 🙂 A, samozrejme, chuť hľadať inšpiráciu. Podľa Ďuriho slov si totiž počas jedného daždivého dňa povedal, že by ho potešilo, keby vyšla dúha. Bolo to niekedy vo chvíli, keď telefonoval s autorom textu Jánom Martonom. „Minulého roku keď sme raz spolu telefonovali s Ďurim Hnilicom, hovorí mi:  Napíš mi nejaký text.  – A čo by si v ňom chcel mať,  opýtal som sa. – Dúhu, povedal Ďuri,“ vyjadril sa k skladbe Marton. Podľa Ďuriho slov nebolo treba žiadnu inú indíciu a nie je vraj nič krajšie, keď má umelec slobodu.

Kto pozná Ďuriho tvorbu, určite v skladbe postrehne nový – progresívnejší zvuk. „Áno je zas o niečo iný, ako bolo bežne u mňa zvykom. Baví ma experimentovať a hľadať nové obrazy muziky. Túžil som tej samotnej piesni, ktorú som napísal čisto len pri hraní na gitare, dať iný rozmer. Niečo, čo by mohlo byť aj trošku rovnocenné dnešnému modernejšiemu zvuku,“ dodal Juraj.

A ak sa pýtate, či je táto skladba predzvesťou nového albumu, je to tak. Ďuri pracuje na nových piesňach, ktoré bude postupne vypúšťať von, kým nevznikne celý album. Všetko má však svoj čas, a tak dodáva, že sa s ničím nechce uponáhľať. Tak aj vy spomaľte a vypočujte si v pohodlí avizovanú novinku.

Zdroj: red

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Peter Juhas, Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Slovenský pesničkár Peter Juhás, ktorý sa zviditeľnil účinkovaním v speváckej súťaži Hlas Česko-Slovenska, zverejnil nový videoklip Len s tebou, …