streda - 19. júna, 2024
, Organizácie v Martine pomáhajú sociálne slabším
Foto: Mesto Martin

Organizácie v Martine pomáhajú sociálne slabším

Aj keď opatrenia a nariadenia spojené so zamedzením šírenia koronavírusu SARS-Cov-2 zasiahli každého z nás, množstvo organizácií, združení, či jednotlivcov neváhalo a podalo pomocnú ruku tým, ktorí to najviac potrebujú.

Hovorí sa, že každá kríza je skúškou ľudského charakteru. V prípade krízy spojenej s ochorením COVID-19 však ide o skúšku celej spoločnosti. Množstvo ľudí stratilo prácu, muselo sa vyrovnať s novou realitou. Práve v týchto ťažkých časoch však viacero organizácií, združení a aj jednotlivcov ukázalo, že radi pomôžu tým, ktorí sú na pomoc odkázaní.

Som nesmierne potešená, že martinské spoločnosti a združenia ukázali, že im záleží aj na obyvateľoch mesta, ktorí sú v obzvlášť ťažkej životnej situácii. Je mi cťou preberať a odovzdávať balíčky potravinovej či inej pomoci, ktoré následne prerozdeľujeme a dovážame tým, ktorí sa nachádzajú v zložitej životnej situácii,“ povedala zástupkyňa primátora mesta Martin Tatiana Červeňová, do ktorej agendy spadá okrem iných aj sociálna oblasť.

„Poďakovanie mesta a aj moje osobné patrí Milanovi Matiovi, riaditeľovi zariadenia Medik – M, hádzanárskemu klubu MHáK Martin, občianskemu združeniu Matka a dieťa Turca, spoločnosti Philip Morris, Krauss Maffei a ostatným skupinám, či jednotlivcom, o ktorých pomoci síce ako mesto nevieme, ale to neuberá nič na jej význame,“ dodala Tatiana Červeňová. Riaditeľ zariadenia MEDIK – M a hádzanársky klub mestu poskytli dezinfekciu a potravinovú pomoc, ktorú mesto rozdelilo sociálne slabým a znevýhodneným seniorom.

Združenie Matka a dieťa Turca od 23. apríla bude až do odvolania mestu poskytovať 100 kg ovocia, ktoré bude dostávať 24 rodín s deťmi zo sociálne znevýhodneného prostredia respektíve so zdravotným postihnutím. Vo štvrtok 23. apríla s pomocou začína aj spoločnosť Philip Morris, ktorá bude šesť týždňov zdarma poskytovať 30 obedov denne pre seniorov s najnižšími príjmami.

Zdroj: Mesto Martin

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …