sobota - 16. októbra, 2021
, Organizácie v Martine pomáhajú sociálne slabším
Foto: Mesto Martin

Organizácie v Martine pomáhajú sociálne slabším

Aj keď opatrenia a nariadenia spojené so zamedzením šírenia koronavírusu SARS-Cov-2 zasiahli každého z nás, množstvo organizácií, združení, či jednotlivcov neváhalo a podalo pomocnú ruku tým, ktorí to najviac potrebujú.

Hovorí sa, že každá kríza je skúškou ľudského charakteru. V prípade krízy spojenej s ochorením COVID-19 však ide o skúšku celej spoločnosti. Množstvo ľudí stratilo prácu, muselo sa vyrovnať s novou realitou. Práve v týchto ťažkých časoch však viacero organizácií, združení a aj jednotlivcov ukázalo, že radi pomôžu tým, ktorí sú na pomoc odkázaní.

Som nesmierne potešená, že martinské spoločnosti a združenia ukázali, že im záleží aj na obyvateľoch mesta, ktorí sú v obzvlášť ťažkej životnej situácii. Je mi cťou preberať a odovzdávať balíčky potravinovej či inej pomoci, ktoré následne prerozdeľujeme a dovážame tým, ktorí sa nachádzajú v zložitej životnej situácii,“ povedala zástupkyňa primátora mesta Martin Tatiana Červeňová, do ktorej agendy spadá okrem iných aj sociálna oblasť.

„Poďakovanie mesta a aj moje osobné patrí Milanovi Matiovi, riaditeľovi zariadenia Medik – M, hádzanárskemu klubu MHáK Martin, občianskemu združeniu Matka a dieťa Turca, spoločnosti Philip Morris, Krauss Maffei a ostatným skupinám, či jednotlivcom, o ktorých pomoci síce ako mesto nevieme, ale to neuberá nič na jej význame,“ dodala Tatiana Červeňová. Riaditeľ zariadenia MEDIK – M a hádzanársky klub mestu poskytli dezinfekciu a potravinovú pomoc, ktorú mesto rozdelilo sociálne slabým a znevýhodneným seniorom.

Združenie Matka a dieťa Turca od 23. apríla bude až do odvolania mestu poskytovať 100 kg ovocia, ktoré bude dostávať 24 rodín s deťmi zo sociálne znevýhodneného prostredia respektíve so zdravotným postihnutím. Vo štvrtok 23. apríla s pomocou začína aj spoločnosť Philip Morris, ktorá bude šesť týždňov zdarma poskytovať 30 obedov denne pre seniorov s najnižšími príjmami.

Zdroj: Mesto Martin

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

God and Eve, God and Eve. Barmuseum pozýva na ďalší zo série októbrových koncertov

God and Eve. Barmuseum pozýva na ďalší zo série októbrových koncertov

Jadro kapely God and Eve tvorí Eva Sajanová a Richard Grimm (pôsobiaci tiež pod pseudonymom …