pondelok - 22. apríla, 2024
, V piatok sa bude na námestí opäť hodovať

V piatok sa bude na námestí opäť hodovať

Aj tento rok sa na počesť patróna nášho mesta v piatok 11. novembra na Divadelnom námestí v Martine uskutočnia Svätomartinské hody. Okrem skvelého jedla a remeselných stánkov sa môžete tešiť aj na bohatý kultúrny program od detských umelcov, až po hudobné hviezdy ako Chiki liki tu-a alebo DeArt.

Svätomartinské hody sa tento rok uskutočnia presne v deň sv. Martina, dúfajme preto, že sa pranostiky nenaplnia a Martin príde bez bieleho koňa, aby sme si hody naplno užili. Priaznivci pokojnejšieho nakupovania si môžu vychutnať doobedňajšiu atmosféru trhov,  pretože stánky s tradičnými remeselnými výrobkami sa otvoria už o 9:00 hod. Samozrejme, nebude chýbať ani dobré jedlo a sprievodné akcie pre deti aj dospelých.

Neskôr, o 15:00 hod. sa začne kultúrny program v rámci ktorého vystúpia viaceré hudobné zoskupenia ako detské folklórne súbory (DFS Kalužiar, DFS Turiec), zmiešaný spevácky zbor Foerster Jičín či heligonkári Majerčíkovci. Tešiť sa môžete aj na vystúpenie tanečného klubu DEEP, vrútocko-martinskej kapely DeArt, alebo na tradičný 3 km beh na Martina.

Vo večerných hodinách si nenechajte ujsť ani vystúpenie známej prešovskej kapely Chiki liki tu-a, ktoré sa uskutoční na mestskej scéne v Martine o 20.00 (koncert je spoplatnený – viac informácií na  mestskascena.sk).

, V piatok sa bude na námestí opäť hodovať

Zdroj: martin.sk

Foto: zrdoj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Na Bystričku, Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Na križovatke cesty I/65D v Martine pri obci Bystrička, začala výstavba nového technologického riešenia, ktoré …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *