piatok - 1. marca, 2024
, USA má záujem o Žilinu

USA má záujem o Žilinu

Vo štvrtok 3. novembra privítal žilinský primátor Igor Choma na radnici dvoch zahraničných veľvyslancov, ktorí sa zaujímali o potenciál mesta. Stretnutia priniesli nové možnosti pre spoluprácu s USA a Bieloruskom.

Žilinský primátor Igor Choma prijal na radnici veľvyslanca USA v Slovenskej republike Adama Sterlinga, ktorý je v úrade od augusta 2016. Veľvyslanec sa zaujímal o život v meste Žilina, ako aj o podnikateľské či vzdelávacie prostredie a vyzdvihol veľmi dobrú spoluprácu ozbrojených síl USA s 5. plukom špeciálneho určenia v Žiline. Pozitívne pre mesto hodnotí aj prebiehajúcu výstavbu diaľnic v okolí Žiliny.

Stretnutia sa zúčastnil aj veľvyslanec Bieloruskej republiky Leščeňa Igor Alexandrovič, ktorý bol vymenovaný do funkcie 13. júna 2016. Veľvyslanec prejavil záujem o to, aby Žilina nadviazala nové partnerské kontakty s vhodným mestom v Bielorusku. Igor Choma je takejto myšlienke naklonený, avšak dodáva, že musia existovať reálne predpoklady na korektnú spoluprácu partnerských miest. Na rokovaní bol prítomný aj riaditeľ SOPK v Žiline Ján Mišura.

Zdroj: mesto Žilina

Foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

Žilinská radnica sa chystá vynoviť Mariánske námestie v historickom centre. Mesto tiež plánuje zrekonštruovať Kamennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *