sobota - 25. marca, 2023
, Polícia v Žilinskom kraji v uplynulom týždni odhalila 73 podgurážených vodičov
Foto: ilustračné/Pixabay

Polícia v Žilinskom kraji v uplynulom týždni odhalila 73 podgurážených vodičov

Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji pozornosť aj v tomto roku. V 21.týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách v kraji celkom až 73 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 15 nafúkali nad 1 promile, u 23 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile. Piativodiči motorových vozidiel spôsobili pod vplyvom alkoholu dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti,  až u 30 z nich bola dychová skúška pozitívna.

V piatok 22. mája v popoludňajších hodinách zastavila policajná hliadka v obci Lomná na Orave vodiča skútra bez evidenčného čísla. U 26 ročného motocyklistu vykonali policajti dychovú skúšku s výsledkom 1,34 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,79 promile.

V sobotu 23. mája v nočných hodinách zastavila policajná hliadka v obci Bobrov vodiča poľského auta. Vozidlo nemalo rozsvietené stretávacie svetlá. Pri kontrole sa 34 ročný vodič dobrovoľne podrobil dychovej skúške s výsledkom 1,05 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,19 promile.

V nedeľu 24. mája po polnoci zastavila policajná hliadka v obci Krušetnica vodiča osobného vozidla. Na mieste sa 33 ročný vodič podrobil dychovej skúške s výsledkom 1,03 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,15 promile. Policajti zistili, že muž viedol auto v čase, keď mal právoplatne uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá.

Vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Polícia upozorňuje, že vodičovi pod vplyvom alkoholu môže zaistiť jeho vozidlo a navrhnúť jeho prepadnutie. 

Zdroj: KR PZ Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

jarna ocista, V Martine sa začína jarná očista

V Martine sa začína jarná očista

Od pondelka 20.3.2023 sa začne v Martine jarná očista strojnou očistou ulíc a zberom lístia. …