streda - 28. februára, 2024
, Polícia v Žilinskom kraji v uplynulom týždni odhalila 73 podgurážených vodičov
Foto: ilustračné/Pixabay

Polícia v Žilinskom kraji v uplynulom týždni odhalila 73 podgurážených vodičov

Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji pozornosť aj v tomto roku. V 21.týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách v kraji celkom až 73 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 15 nafúkali nad 1 promile, u 23 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile. Piativodiči motorových vozidiel spôsobili pod vplyvom alkoholu dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti,  až u 30 z nich bola dychová skúška pozitívna.

V piatok 22. mája v popoludňajších hodinách zastavila policajná hliadka v obci Lomná na Orave vodiča skútra bez evidenčného čísla. U 26 ročného motocyklistu vykonali policajti dychovú skúšku s výsledkom 1,34 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,79 promile.

V sobotu 23. mája v nočných hodinách zastavila policajná hliadka v obci Bobrov vodiča poľského auta. Vozidlo nemalo rozsvietené stretávacie svetlá. Pri kontrole sa 34 ročný vodič dobrovoľne podrobil dychovej skúške s výsledkom 1,05 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,19 promile.

V nedeľu 24. mája po polnoci zastavila policajná hliadka v obci Krušetnica vodiča osobného vozidla. Na mieste sa 33 ročný vodič podrobil dychovej skúške s výsledkom 1,03 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,15 promile. Policajti zistili, že muž viedol auto v čase, keď mal právoplatne uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá.

Vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Polícia upozorňuje, že vodičovi pod vplyvom alkoholu môže zaistiť jeho vozidlo a navrhnúť jeho prepadnutie. 

Zdroj: KR PZ Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …