pondelok - 25. septembra, 2023
, Pondelkové ráno bolo rekordne mrazivé, naďalej platia výstrahy

Pondelkové ráno bolo rekordne mrazivé, naďalej platia výstrahy

V pondelok ráno klesli teploty vo viacerých slovenských regiónoch pod mínus 20 stupňov Celzia. Padlo aj niekoľko rekordov, informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). „Ojedinele boli prekonané aj rekordy minimálnej dennej teploty vzduchu, predovšetkým na staniciach, ktoré ešte nemerali v roku 1956, keď hodnoty teploty klesali ešte nižšie,“ uvádzajú meteorológovia na svojom facebookovom profile.

Najchladnejšie bolo podľa SHMÚ na Horehroní, v Čiernom Balogu teplota klesla na mínus 24 stupňov Celzia. Zima bola aj v nížinách, teploty tesne pod mínus 20 stupňov Celzia namerali aj v Hurbanove a na bratislavskom letisku. Najteplejšie ráno mali obyvatelia Turne nad Bodvou, kde namerali mínus 10,3 stupňa Celzia. Mrazivé teploty čakajú Slovensko aj naďalej. SHMÚ pre väčšinu slovenského územia vyhlásil na utorok a stredu výstrahy prvého alebo druhého stupňa pred nízkymi teplotami.

, Pondelkové ráno bolo rekordne mrazivé, naďalej platia výstrahy
SHMÚ

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Parkovanie, Pozor! Zmena parkovania v Martine

Pozor! Zmena parkovania v Martine

Od októbra vstupuje do platnosti zákon, ktorý zakazuje státie motorových vozidiel na chodníkoch. Mestská polícia …

2 komentáre

  1. Táto zima je ozaj nevšedná troška viac extrémna ako po ostatné roky. Dúfam, že aj leto bude extrémne a neskončí skoro. Chceme si ho poriadne užiť. Ďakujem za info :-))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *