pondelok - 22. apríla, 2024
, PRACH „alebo dvaja Maďari sa zbláznili…“

PRACH „alebo dvaja Maďari sa zbláznili…“

V rámci Festivalu umenia a kultúry národnostných menšín v Martine bude v Kultúrnom centre Barmuseum ďalšie podujatie. Komédiu Prach „alebo dvaja Maďari sa zbláznili…“ o dobre známych spoločenských a rodinných problémoch môžete vidieť v nedeľu 18. októbra o 19:00.

Zamysleli ste sa už nad tým, čo by vás mohlo vytrhnúť z každodennosti? Hlavná výhra v lote! Áno! Nie originálna, no lákavá možnosť. Čo všetko sa však môže stať, keď do fádnosti všedných dní naozaj udrie blesk z jasného neba vo forme miliónov? Čo s nimi, keď nám odrazu padnú do lona?

Autor príbehom manželského páru, ktorý vyhrá hlavnú výhru v lote, reflektuje dobre známe spoločenské i intímne rodinné problémy. Hra sa odohráva v jednej kuchyni počas jedného popoludnia. Rieši však široké spoločenské problémy: rodičov, dospievajúce deti, priateľov, rodinu, kolegov, prácu, nezamestnanosť, dokonca i mafiu. GyörgySpiró zatína do živého, dojíma, prekvapuje a zabáva.

Komédia Györgya Spiróa prekladaná do mnohých jazykov a s úspechom hraná na európskych javiskách je anekdotou i krivým zrkadlom nie len súčasnosti, ale aj obdobiam našej nedávnej histórie, prevratu a prvých rokov po spoločenských zmenách.

Autor: Oficiálny text organizátora
Foto: Miroslav Hamar

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *