utorok - 27. februára, 2024
, Predstavenie „Potancuj ma dvakrát“ v Dome odborov v Žiline

Predstavenie „Potancuj ma dvakrát“ v Dome odborov v Žiline

Pozývame Vás na predstavenie „Potancuj ma dvakrát“, ktoré sa uskutoční v utorok 31. mája o 18.30 hod. v Dome odborov v Žiline. 

„Potancuj ma dvakrát“ je divadelno-tanečné predstavenie o osude mladej ženy, ktorá je traumatizovaná svojimi detskými zážitkami z obdobia holokaustu. Zostala v zajatí vlastných pocitov, neschopná odpustiť si, pretože len vďaka láske a sebaobetovaniu svojej matky prežila istú smrť.

Hlavnými postavami tohoto vysoko emotívneho príbehu sú obyčajní ľudia, bezhraničná a večná láska a tango…
Silný príbeh predstavenia je umocnený živou hudbou, poéziou židovských básnikov slovenského pôvodu, umeleckými fotografiami Miloše Tancibudeka a Ľuboša Plešingera. Nebude chýbať ani vzdušná akrobacia. Ako hostia vystúpia sólisti baletného súboru Moravského Divadla v Olomouci s choreografiou jeho vedúceho, Roberta Balogha. Tvorcovia predstavenia sa rozhodli aktívne pôsobiť na vnemy divákov vytvorením dynamického, virtuálneho sveta pohlcujúceho aj toho najvzdialenejšieho diváka. Tanec, písané i hovorené slovo, filmové animácie a živá hudba robia príbeh živým a autentickým.

Autor: Peter Ingris
Foto: Internet

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *