piatok - 14. júna, 2024
, Pri čelnej zrážke vyhasol život mladého vodiča

Pri čelnej zrážke vyhasol život mladého vodiča

K tragickej dopravnej nehode došlo v pondelok 25. januára popoludní na ceste III. triedy medzi obcami Belá – Dulice – Martin.

Účastníkom nehody bola 44 ročná vodička jazdiaca na vozidle Seat Alhambra smerom na Martin. Keď sa nachádzala pred križovatkou s odbočkou na obec Necpaly, z dôvodu neprispôsobila svoje správanie stavu a povahe vozovky, prešla do protismeru, kde došlo k zrážke s oprotiidúcim vozidlom Peugeot Boxer. 26 ročný vodič dodávky už zrážke nedokázal zabrániť. Pri dopravnej nehode utrpel mladý vodič zranenia, ktorým po prevoze v nemocnici podľahol. 44 ročná vodička utrpela ťažké zranenia, s ktorými bola prevezená na do nemocnice. Jej 7 ročná dcéra sediaca v autosedačke na zadnom sedadla vyviazla s ľahkými zraneniami.

U obidvoch vodičov bol nariadený odber krvi. Hmotná škoda na vozidlách je odhadnutá na cca 19.500,-€. Prípad prevzal vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia a prečinu ublíženia na zdraví. Okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania a znaleckého skúmania.

Na cestách naďalej dohliada na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky maximálny počet policajtov. Polícia opätovne upozorňuje vodičov, aby vplyv počasia nepodceňovali a v dostatočnej miere sa pripravili aj na nepredvídateľné situácie. Najmä, aby vo zvýšenej miere sledovali situáciu v cestnej premávke, prispôsobili rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky. Predísť nehodám v takýchto podmienkach možno najmä použitím zimných pneumatík (ktoré by už mali byť samozrejmosťou), ale aj znížením rýchlosti a zvýšením vzdialenosti medzi vozidlami. Taktiež je potrebné sa plne venovať vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke.

Autor: Jana Balogová/hovorkyňa KR PZ v Žiline
Foto: KR PZ v Žiline

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *