sobota - 20. augusta, 2022
, Pri čelnej zrážke vyhasol život mladého vodiča

Pri čelnej zrážke vyhasol život mladého vodiča

K tragickej dopravnej nehode došlo v pondelok 25. januára popoludní na ceste III. triedy medzi obcami Belá – Dulice – Martin.

Účastníkom nehody bola 44 ročná vodička jazdiaca na vozidle Seat Alhambra smerom na Martin. Keď sa nachádzala pred križovatkou s odbočkou na obec Necpaly, z dôvodu neprispôsobila svoje správanie stavu a povahe vozovky, prešla do protismeru, kde došlo k zrážke s oprotiidúcim vozidlom Peugeot Boxer. 26 ročný vodič dodávky už zrážke nedokázal zabrániť. Pri dopravnej nehode utrpel mladý vodič zranenia, ktorým po prevoze v nemocnici podľahol. 44 ročná vodička utrpela ťažké zranenia, s ktorými bola prevezená na do nemocnice. Jej 7 ročná dcéra sediaca v autosedačke na zadnom sedadla vyviazla s ľahkými zraneniami.

U obidvoch vodičov bol nariadený odber krvi. Hmotná škoda na vozidlách je odhadnutá na cca 19.500,-€. Prípad prevzal vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia a prečinu ublíženia na zdraví. Okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania a znaleckého skúmania.

Na cestách naďalej dohliada na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky maximálny počet policajtov. Polícia opätovne upozorňuje vodičov, aby vplyv počasia nepodceňovali a v dostatočnej miere sa pripravili aj na nepredvídateľné situácie. Najmä, aby vo zvýšenej miere sledovali situáciu v cestnej premávke, prispôsobili rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky. Predísť nehodám v takýchto podmienkach možno najmä použitím zimných pneumatík (ktoré by už mali byť samozrejmosťou), ale aj znížením rýchlosti a zvýšením vzdialenosti medzi vozidlami. Taktiež je potrebné sa plne venovať vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke.

Autor: Jana Balogová/hovorkyňa KR PZ v Žiline
Foto: KR PZ v Žiline

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

HK Martin, Martinskí Rytieri odštartovali prípravu úspešne. Porazili Žilinu

Martinskí Rytieri odštartovali prípravu úspešne. Porazili Žilinu

Hokejová príprava Martina pred novou sezónou Tipos SHL ligy začala 11.8.2022, úvodným derby zápasom so …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *