pondelok - 22. apríla, 2024
, Priatelia Stonožky odovzdali FNsP Žilina darovacie listy za 15.000 eur

Priatelia Stonožky odovzdali FNsP Žilina darovacie listy za 15.000 eur

Sedem oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina si tento týždeň prevzalo od občianskeho združenia (OZ) Priatelia Stonožky darovacie listy na nové investície v hodnote 15.000 eur.

 Každá pomoc pre nemocnicu je podľa generálneho riaditeľa Igora Stalmaška vítaná. „Robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme znížili modernizačný dlh, ktorý nemocnica tlačí pred sebou. Nedokážeme však finančne pokryť všetky rekonštrukcie a nákupy hneď, preto sme vďační našim partnerom, ktorí nám pomáhajú posúvať sa rýchlejšie vpred,“ uviedol generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Občianske združenie spolupracujú so žilinskou nemocnicou dlhodobo, partnerstvo sa začalo v roku 2002. Členom a podporovateľom združenia sa odvtedy podarilo finančne pomôcť jednotlivým oddeleniam nemocnice. Finančné prostriedky získavajú predajom deťmi maľovaných vianočných pohľadníc, tiež z podielových daní, zbierok a iných akcií. Pre „Stonožku“ maľujú deti vo veku od piatich až do 15 rokov. „Týmto talentovaným deťom, ktoré nakreslili už tisíce vianočných obrázkov pod vedením učiteliek Lajčiakovej, Bohuníckej a Hrivíkovej zo Základnej školy Jarná a Základnej umeleckej školy Ferka Špániho v Žiline patrí veľký obdiv a poďakovanie,“ pripomenula predsedníčka OZ Daniela Popluhárová.

Vianočné pohľadnice si môžu pacienti v žilinskej fakultnej nemocnici zakúpiť už v týchto dňoch. Aktuálne ich nájdu na rehabilitačnom, internom a kožnom oddelení. Pohľadnice je možné získať aj priamo cez OZ Priatelia stonožky. Bližšie informácie sú dostupné na www.centipedefriend.org.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Na Bystričku, Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Na križovatke cesty I/65D v Martine pri obci Bystrička, začala výstavba nového technologického riešenia, ktoré …