piatok - 23. februára, 2024
, Richard Müller nadviazal na svoj legendárny hit a naspieval novú pieseň k romantickej komédii Štěstí je krásná věc

Richard Müller nadviazal na svoj legendárny hit a naspieval novú pieseň k romantickej komédii Štěstí je krásná věc

Začiatkom apríla príde do kín nová komédia, kde si zahrajú v hlavných úlohách Petra Hřebíčková a Karel Zima. „Hlavnú úlohu“ v nej však má aj obľúbená pieseň Štěstí je krásná věc  Richarda Müllera, podľa ktorej sa volá aj film . K filmu však  Richard Müller naspieval ešte  jednu skladbu  Chladnej den.

„Keď mi volali tvorcovia, či by som do filmu nenaspieval ešte jednu skladbu, prišiel mi tento nápad trocha absurdný. Vo filme tvorcovia totiž už použili originálnu skladbu Štěstí je krásná věc, ktorú som naspieval pred 30-timi rokmi. Keď mi ale novú pieseň poslali, zmenil som názor,“ vysvetlil Richard Müller, ktorý ústrednú skladbu Chladnej den naspieval v češtine s pôsobivým textom Gábiny Osvaldovej.

Pieseň sa nahrávala v bratislavskom Creative Music House, text k nej  napísala textárka Gábina Osvaldová a o výsledný zvuk sa postaral Jaro Lukáč z Negative Tunes. „Producenti mě oslovili k napsání filmové hudby a titulní písně, tak jsem ji složil tak, aby byla melodie a nálada spojená s dějem filmu,“ povedal hudobný skladateľ René Rypar. „Spolupráce s Richardem Müllerem se nabízela na první dobrou, když mělo jít o song k filmu s názvem Štěstí je krásná věc,“ dodal skladateľ.

„Tento song má ale inú atmosféru ako Štěstí je krásná věc. Povedal by som až epickú. Vypočul som si ho niekoľkokrát, pozrel som si film a dostal som chuť skúsiť to. Ten hudobný podklad je krásny a naozaj ma teší, že mám vo filme nakoniec pesničky dve,“ povedal  Richard Müller o skladbe  Reného Rypara.

Za filmom stojí producentská dvojica Pavel Pásek a Igor Konyukov, ktorá sa do natáčania romantickej  komédie pustila po divácky úspešných filmoch Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Všechno nebo nic či Kajínek. Nezamestnaný pár v podaní Petry Hřebíčkové a Karla Zimy, ktorý vyhrá balík peňazí v lotérii, režíroval Jiří Novák. „Je to komedie o dvojici, která vyhrála obrovskou částku peněz, což ale začne narušovat jejich vztah,“ povedal o adaptácii pôvodne litovského scenára do českého prostredia režisér, ktorý  má za sebou seriály ako Kafe & CigárkoComeback či Na cestě.

Vo filme sa objaví tiež Jan Dolanský ako brat hlavného hrdinu, ich otca stvárnil Ondřej Pavelka a neprajného suseda Marek Taclík. V ďalších úlohách diváci uvidia napríklad Tomáša Jeřábka, Zdeňka Godlu, Markétu Hrubešovú, Jaroslavu Pokornú, Martina Písaříka, Davida Novotného alebo Leoša Nohu.

Zdroj: Tomáš Karpel, Universal Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Klamári, “Klamári” sú aspoň silnou múzou”. M. Harich prichádza s chytľavou novinkou LIAR

“Klamári” sú aspoň silnou múzou”. M. Harich prichádza s chytľavou novinkou LIAR

Tentokrát sa však nejedná o klasickú “harichovskú” baladu, ale o optimistickú pohodovku v angličtine.  …