nedeľa - 19. mája, 2024
, Učitelia na školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Žilina si polepšia
Foto: Ilustračné/Pixabay. com

Učitelia na školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Žilina si polepšia

Učitelia a pedagogickí pracovníci na školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Žilina si v novom roku polepšia. Okrem garantovaného 10 percentného zvýšenia platov, ktoré prijala vláda v minulom roku, dostanú žilinskí učitelia a pedagogickí pracovníci ďalšie 4 percentá navyše v osobných príplatkoch.

Návrh samosprávy vychádza z rokovaní vedenia mesta so školskými odbormi a z dlhoročných potrieb škôl v správe mesta. „Téma osobných príplatkov pre učiteľov v meste Žilina rezonuje veľmi dlho. Ešte ako poslanec mestského zastupiteľstva a člen mestskej komisie školstva som sa pred rokmi pravidelne zúčastňoval rokovaní s odborármi, kde sme sa tejto téme mnohokrát venovali. Prisľúbil som, že ako primátor budem túto agendu riešiť. Som rád, že môžem svoj záväzok splniť a že sa nám podarilo nájsť v rozpočte financie, vďaka ktorým môžem zvýšenie osobných príplatkov potvrdiť,“ uviedol primátor mesta Peter Fiabáne.     

Ako dodal, vytvorenie motivujúcich finančných podmienok pre pracovníkov v školstve prostredníctvom odmien a osobných príplatkov, nad ktorými má mesto kontrolu, bude témou aj v budúcnosti. „Ak to možnosti rozpočtu mesta dovolia, osobné príplatky by sme radi zvyšovali aj v ďalších rokoch,“ podotkol primátor.

Návrhom na zmenu rozpočtu, ktorý by mal riešiť zvýšenie osobných príplatkov, sa budú žilinskí mestskí poslanci zaoberať na svojom rokovaní dňa 17. februára.

Od 1. januára sa zvýšili platové tarify o desať percent všetkým pracovníkom v rezorte školstva na Slovensku. V nadväznosti na novelizáciu zákona o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme to schválila vláda ešte v októbri 2019. Pedagogickí a odborní zamestnanci tak napríklad v platovej triede štyri pracovnej triedy jeden dosiahnu platovú tarifu vo výške 738,50 eura. V deviatej platovej triede pracovnej triedy dva dosiahne tarifa výšku 1 336 eur mesačne.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …