piatok - 23. februára, 2024
, Rozprávkový február v bábkovom divadle

Rozprávkový február v bábkovom divadle

Bábkové divadlo v Žiline si aj tento mesiac pripravilo pre malých aj veľkých divákov čarokrásne predstavenia, vďaka ktorým sa prenesú do kúzelnej krajiny rozprávok, alebo do exotickej Afriky. Chýbať nebude ani obľúbené sobotňajšie tvorivé čítanie a dospeláci sa môžu tešiť aj na Danteho klasiku.

Projekt Bábkového divadla v spolupráci s kníhkupectvom Artforum Žilina s názvom „Soboty s rozprávkou“ vďaka svojim pozitívnym ohlasom naďalej pokračuje. Ide o sériu rozprávkových podujatí pre najmenších, počas ktorých majú deti možnosť zblížiť sa s hercami a vytvoriť si pozitívny vzťah k bábkam a divadlu. Jedna nová knižka, dvaja čítajúci herci a veľa príjemne stráveného času. Tento mesiac sa hravého čítania a tvorivých dielní pre deti môžete zúčastniť 18. februára o 10:00 v sále Bábkového divadla.

Tešiť sa môžete aj na divadelnú novinku „Z rozprávky do rozprávky“, ktorej premiéra sa uskutoční 10. februára o 18:00. Divadlo sa rozhodlo inscenovať túto hru pri príležitosti životného jubilea autora Jozefa Mokoša, ktorý patrí k najvýznamnejším osobnostiam slovenského bábkarského umenia. Vznikla tak  jedinečná inscenácia pre deti od 6 rokov o vzťahu najmladšej a najstaršej generácie a o tom, že nie je dôležité to, čo si pamätá hlava. Dôležitejšie je to, čo si pamätá srdce. Mladá slečna Žofka sa jedného dňa ocitne v krajine Rozprávok a jej sprievodcom stáva rozprávkový chlapec Pipapendi. Spoločne prežijú veselú, napínavú, smiešnu i strašidelnú cestu z rozprávky do rozprávky, na konci ktorej čaká Žofku veľké prekvapenie. Reprízu predstavenia určenú pre verejnosť si môžete pozrieť v nedeľu 12. februára o 16:00.

Chcete vedieť, odkedy majú slony dlhé choboty? Tak poďte 19. a 26. februára o 16:00 s žilinským bábkovým divadlom do Afriky!  Predstavenie „Zvedavý sloník“ na motívy Rudyarda Kiplinga vám pomôže ocitnúť sa v čase dávnom, pradávnom, keď zem bola ešte celkom nová, do čias, keď sa zrodila Afrika. Tam, kdesi uprostred Afriky, žili všakovaké zvieratá: žirafy, antilopy, škriekajúce opice, veľký krokodíl, dlhonohý pštros, stará korytnačka, krvilačný leopard, dlhý had menom Krajta a malý, zvedavý sloník Bimbo. V tom čase, predstavte si, slon ešte nemal chobot. Nemal! Namiesto neho mu pred očami vytŕčal iba akýsi výčnelok, ktorý sa ponášal skôr na vyčaptanú papuču alebo rypáčik, na ktorý sa prilepila fašírka. Inscenácia získala ocenenie Dosky 2015 za Najlepší kostým.

Cyklus večerných predstavení pre dospelých divákov pokračuje aj tento mesiac, tentokrát s predstavením „Božská komédia“. Verše slávneho Danteho, putovanie záhrobím, veľkolepá špiritistická show, … Skupina pouličných eskamotérov, jasnovidcov a veštkýň na čele ktorej stojí svojrázny hypnotizér s umeleckým menom Veľký Joe, si z publika vyberie jedného človeka – médium. Veľký Joe ho uvedie do hypnózy a diváci skrze jeho rozprávanie uzrú deväť kruhov pekla,  tak ako ich opísal veľký Dante. Hru môžete vidieť 22. februára o 19:00.

Viac informácií o predstaveniach a lístkoch sa dočítate na stránke Bábkového divadla v Žiline.

zdroj: Bábkové divadlo v Žiline

foto: zdroj

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Čelnú zrážku neprežil vodič osobného auta

ZA: Čelnú zrážku neprežil vodič osobného auta

Vo štvrtok 25. januára okolo 16.00 hodiny došlo k čelnej zrážke osobného auta s nákladným na ceste …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *