štvrtok - 20. júna, 2024
, Ružomberské basketbalistky sú krok od titulu
Foto: mbkruzomberok.sk

Ružomberské basketbalistky sú krok od titulu

Návrat na trón je blízko, ostáva spraviť posledný krok. To si uvedomujú basketbalistky Ružomberka, ktoré vedú vo finálovej sérii play off extraligy nad Piešťanskými Čajkami 2:0 a v sobotu môžu oslavovať titul. Tréner Juraj Suja krotí nadšenie, teší ho silný hnací motor vnútri družstva.

Pred sobotným zápasom sú Ružomberčanky v ideálnej situácii. V sérii hranej na tri víťazstvá vedú 2:0, v treťom stretnutí budú mať výhodu domáceho prostredia. V oboch doterajších finálových zápasoch dokázali vyhrať presvedčivým rozdielom, takže sa zdá, že všetko hrá v ich prospech. „Stále je iba 2:0. Séria je stále živá a my naďalej potrebujeme vyhrať ešte jeden zápas. Ten nebude ľahký. Piešťany majú kvalitu, dobrý systém hry a každý zápas proti nim je náročný. V sobotu očakávame tvrdý boj a na ten zápas sa musíme dobre sústrediť. „ uviedol tréner MBK Ružomberok Juraj Suja.

Jeho zverenky sú blízko k tomu, aby pod Čebrať vrátili ligový titul. Od roku 2004 ho nepretržite držali basketbalistky Košíc, po vlaňajšom konci úspešnej značky Good Angels sa naskytla šanca ostatným. Najmä Ružomberčankám, ktoré boli v nedávnych rokoch najväčším súperom Košičaniek v domácej súťaži. Tréner Suja však ešte neoslavuje, uvedomuje si náročnosť posledného kroku. Verí však, že sa jeho hráčky správne namotivujú a nedovolia zdramatizovanie série. „Teší ma, že dievčatá veľmi chcú. V družstve je mnoho hráčok, ktoré nechcú prehrávať a to prenášajú aj na ostatné. Samotné hráčky sú samé sebe hnacím motorom,“ poznamenal Suja.

Zdroj: TASR

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …