pondelok - 22. júla, 2024
, Šatnica Matice slovenskej  začína šiť rúška pre sociálne slabé skupiny
Foto: Matica slovenská

Šatnica Matice slovenskej začína šiť rúška pre sociálne slabé skupiny

Šatnica Matice slovenskej v Martine rozširuje okruh ľudí, pre ktorých už šije ochranné rúška pred koronavírusom. Doteraz ich pracovníčky bezplatne šili pre zamestnancov Matice slovenskej z celého Slovenska, od pondelka 23. marca a v priebehu apríla 2020 budú určené aj pre verejnosť. Ustanovizeň uprednostní zraniteľné a sociálne slabé skupiny obyvateľov.

Z bezpečnostných a hygienických dôvodov sa na pracovisku Šatnice MS nachádzajú vždy najviac dve zamestnankyne. Z kapacitných dôvodov a pre vykonávanie svojej bežnej práce sú schopné ušiť najviac 20 rúšok denne, preto Matica slovenská prosí verejnosť o pochopenie. Rúška v obmedzenom množstve sú určené predovšetkým pre zraniteľné a sociálne slabé skupiny obyvateľstva, ktoré nemajú možnosť kúpiť si rúško v obchode či u súkromného podnikateľa. Tí získajú rúška bezplatne, s výnimkou zaplatenia poštovného.

Zároveň prosíme ľudí o rešpektovanie bezpečnosti a zdravia pracovníčok šatnice. Pred osobným prevzatím rúšok je nutné vopred sa s nimi telefonicky dohodnúť na telefónnom čísle 043/3812841. Vyzdvihnúť si ich bude môcť len jedna zdravá osoba pri dodržaní hygienických a bezpečnostných pokynov na vrátnici druhej budovy Matice slovenskej na ulici P. Mudroňa 1 v Martine. Vrátnik odovzdá tejto osobe rúška pred hlavnými vchodovými dvermi budovy. Pracovníčkam matičnej šatnice aktuálne chýbajú gumičky na rúška, preto prosíme verejnosť o pomoc. Ak máte doma nepotrebné gumičky, môžete kontaktovať Šatnicu MS na ich telefónnom čísle.

Prísnejší pracovný režim majú od pondelka všetci zamestnanci Matice slovenskej. Vzhľadom na pribúdajúce prípady infikovaných ľudí koronavírusom sa vedenie ustanovizne rozhodlo, že zamestnanci MS budú pracovať systémom striedania sa na pracovisku a práce z domu. Na väčšine pracovísk je prítomný vždy iba jeden pracovník. Ide o sprísnenie už prijatých hygienických a bezpečnostných opatrení v Matici slovenskej.

Zdroj: Matica slovenská

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …