utorok - 17. mája, 2022
Klikni a pomôž ľubovoľnou čiastkou
, Situáciu na ceste I/18 v Žiline majú zlepšiť nové opatrenia
Ilustračné foto

Situáciu na ceste I/18 v Žiline majú zlepšiť nové opatrenia

Plynulosť premávky na ceste I/18 v Žiline, na ktorej sa v čase dopravných špičiek tvoria kolóny, chce polícia riešiť vypínaním svetelnej signalizácie na križovatke pri predajni Sconto Nábytok Žilina a prikázaním odbočenia vpravo na križovatke ulice Osloboditeľov s cestou I/18 v Žiline. 

Svetelná signalizácia na križovatke pri predajni nábytku sa bude vypínať na základe vyhodnotenia aktuálnej dopravnej situácie príslušníkmi PZ. „O umiestnení dopravnej značky s prikázaným smerom odbočenia vpravo s výnimkou pre autobusy na križovatke ulice Osloboditeľov s cestou I/18 spoločne rozhodli Okresný dopravný inšpektorát (ODI) v Žiline s Krajským dopravným inšpektorátom (KDI) v Žiline, mestom Žilina, Okresným úradom Žilina a Správou ciest Žilinského kraja. Osadením značenia dôjde k zamedzeniu odbočovania vozidiel vľavo na smer Martin a Poprad,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

ODI podľa Balogovej vníma terajšiu situáciu v križovatke ulice Osloboditeľov a cesty I/18 ako problematickú. Nákladné a osobné autá, idúce od Rosinskej cesty (cesta III/2084) na smer Poprad, Martin môžu využívať trasu po ulici Vysokoškolákov zo smeru od Rosinskej cesty, následne odbočiť na cestu I/60 (ulica Nemocničná) a pokračovať na smer Poprad, Martin. „Vodiči osobných áut môžu tiež využiť trasu po ulici Vysokoškolákov zo smeru od Rosinskej cesty a následne odbočiť na ulicu sv. Cyrila a Metoda a pokračovať na smer Poprad, Martin,“ vysvetlila Balogová.

Nákladné a osobné autá, idúce od ulice Pri Celulózke (cesta III/2084) na smer Poprad, Martin môžu využívať trasu odbočením v priestore križovatky Košická vpravo na ulicu Na Horevaží a následne na ulicu P. O. Hviezdoslava, kde sa môžu zaradiť späť do križovatky Košická a pokračovať na smer Poprad, Martin.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Allegretto, Festival Allegretto 2022 je úspešne za nami. Kto získal hlavnú cenu festivalu?

Festival Allegretto 2022 je úspešne za nami. Kto získal hlavnú cenu festivalu?

Sobotný koncert starej hudby slávnostne ukončil 31. ročník festivalu klasickej hudby Allegretto Žilina. Cenu publika …