piatok - 14. júna, 2024
, Situáciu na ceste I/18 v Žiline majú zlepšiť nové opatrenia
Ilustračné foto

Situáciu na ceste I/18 v Žiline majú zlepšiť nové opatrenia

Plynulosť premávky na ceste I/18 v Žiline, na ktorej sa v čase dopravných špičiek tvoria kolóny, chce polícia riešiť vypínaním svetelnej signalizácie na križovatke pri predajni Sconto Nábytok Žilina a prikázaním odbočenia vpravo na križovatke ulice Osloboditeľov s cestou I/18 v Žiline. 

Svetelná signalizácia na križovatke pri predajni nábytku sa bude vypínať na základe vyhodnotenia aktuálnej dopravnej situácie príslušníkmi PZ. „O umiestnení dopravnej značky s prikázaným smerom odbočenia vpravo s výnimkou pre autobusy na križovatke ulice Osloboditeľov s cestou I/18 spoločne rozhodli Okresný dopravný inšpektorát (ODI) v Žiline s Krajským dopravným inšpektorátom (KDI) v Žiline, mestom Žilina, Okresným úradom Žilina a Správou ciest Žilinského kraja. Osadením značenia dôjde k zamedzeniu odbočovania vozidiel vľavo na smer Martin a Poprad,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

ODI podľa Balogovej vníma terajšiu situáciu v križovatke ulice Osloboditeľov a cesty I/18 ako problematickú. Nákladné a osobné autá, idúce od Rosinskej cesty (cesta III/2084) na smer Poprad, Martin môžu využívať trasu po ulici Vysokoškolákov zo smeru od Rosinskej cesty, následne odbočiť na cestu I/60 (ulica Nemocničná) a pokračovať na smer Poprad, Martin. „Vodiči osobných áut môžu tiež využiť trasu po ulici Vysokoškolákov zo smeru od Rosinskej cesty a následne odbočiť na ulicu sv. Cyrila a Metoda a pokračovať na smer Poprad, Martin,“ vysvetlila Balogová.

Nákladné a osobné autá, idúce od ulice Pri Celulózke (cesta III/2084) na smer Poprad, Martin môžu využívať trasu odbočením v priestore križovatky Košická vpravo na ulicu Na Horevaží a následne na ulicu P. O. Hviezdoslava, kde sa môžu zaradiť späť do križovatky Košická a pokračovať na smer Poprad, Martin.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum …