štvrtok - 25. júla, 2024
, Slovenské národné múzeum v Martine pozýva školákov prázdninovať do múzea
Zdroj: SNM Martin

Slovenské národné múzeum v Martine pozýva školákov prázdninovať do múzea

Neseďte doma, prázdninujte v múzeu! V Etnografickom múzeu  pripravili tvorivé dielne  a parádny týždeň pre (nielen) najmenších návštevníkov v Múzeu Andreja Kmeťa.

V Etnografickom múzeu pre prázdninujúcich školákov  počas stried  26. 2. a 4. 3. 2020 pripravili tvorivé dielne zamerané na tradičnú techniku – drôtovanie.

Počas prázdninových dní pre stredné Slovensko sú v Múzeu Andreja Kmeťa pripravené sprievodné podujatia k aktuálne prebiehajúcej výstave Rastlinná ríša – tajuplná šperkovnica.

Jednoduché šperky z materiálov, ktoré ponúka komora (fazuľa, cícer, šošovica…) si budú môcť vyrobiť najmenší návštevníci v utorok 25. 2. 2020 v čase od 10.30 do 11.30 hod. Vo štvrtok 27. 2. o 14.00 hod. prevedie aktuálnou výstavou Rastlinná ríša – tajuplná šperkovnica jej autorka RNDr. Helena Šípošová, CSc. V piatok 28. 2. o 10.30 hod. sa v múzeu objaví významný hraškológ Jano Cíger z Mädokýša, ktorý sa s malými návštevníkmi bude rozprávať o zvieratách i prazvieratách.

(Tvorivé dielne v Múzeu Andreja Kmeťa sú vhodné pre škôlkarov, komentovaná prehliadka bude zameraná na dospelé publikum.)

Zdroj: SNM v Martine

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

uc sa v muzeu, Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Na nové vedomosti nemusíte čakať, kým sa začne škola. Letné prázdniny a začiatok školského roka môžete …