piatok - 14. júna, 2024
, Speváčka ROuMY prichádza s novinkou „Do Perín“. Vypočujte si ukážku skladby!

Speváčka ROuMY prichádza s novinkou „Do Perín“. Vypočujte si ukážku skladby!

Mladá, talentovaná speváčka Romana Hlobeňová s umeleckým menom ROuMY odštartovala tento rok podľa svojich predstáv! Vlani trávila dlhé hodiny v štúdiu s Jimi Cimbalom a Zoli Thótom a výsledkom spolupráce je nový debutový album ČIERNO-BIELY SVET, ktorý vyšiel začiatkom roka.

Občas som sama neverila, že album stihneme dokončiť v prijateľnom čase. Pustili sme sa do toho v období, keď sme všetci boli dosť pracovne vyťažení… Pre mňa osobne bolo najnáročnejšie skĺbiť moje vysokoškolské štúdium s nahrávaním v štúdiu tak, aby som sa obom veciach venovala naplno,“ tvrdí sympatická speváčka ROuMY.

Na albume nájdete aj skladbu To sa ti len zdá, s ktorou speváčka ROuMY v roku 2014 vyhrala v autorskej pesničkovej súťaži Košický zlatý poklad pekné 3.miesto.

Popri nahrávaní albumu ROuMY stihla nakrútiť aj klip k rytmickej skladbe Čierno- biely svet. Scenár si navrhla sama a osobne má najradšej záverečnú scénu, kde si podľa jej slov veľa žien príde na svoje, alebo prinajmenšom sa aspoň pobaví.

Všetky skladby na albume sú naspievané v slovenčine, i keď pôvodný plán bol trošku iný. „Niektoré skladby som pôvodne zložila v angličtine, no na poslednú chvíľu som ich pretextovala do môjho rodného jazyka. Spievať po slovensky je síce náročnejšie a skladať texty je rozhodne ťažšie, ale keď sa nájdu tie správne slová, myslím, že to stojí za to. Slovenčina je krásny jazyk a neľutujem svoje rozhodnutie.

Vydaním tohto albumu si speváčka po dlhej ceste „ skúšania šťastia s Mincou“ konečne splnila sen. „Považujem to za svoj doteraz najväčší životný úspech, pretože o vlastnom CD som snívala už od detstva. Je to úžasný pocit, niečo vytvoriť a túto energiu odovzdávať ďalej… A konečne som niečo dotiahla dokonca,“ dodala so smiechom.

ROuMY pripravuje tento rok akustické turné po Slovensku. Všetky informácie a novinky nájdete na facebook stránke ROuMY.

Audio: ROuMY – Do Perín (ukážka)

Autor: Michaela Salajová
Foto: facebook.com/Fanclub ROuMY

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Priznáva, že dostať sa z bludného kruhu závislosti mu pomohla aj láska k hudbe. Boli …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *