streda - 24. apríla, 2024
, Študenti konzervatória priniesli vianočnú atmosféru na psychiatrické oddelenie

Študenti konzervatória priniesli vianočnú atmosféru na psychiatrické oddelenie

V utorok 13. decembra potešili hospitalizovaných pacientov psychiatrického oddelenia a liečebne dlhodobo chorých žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou vianočné skladby a koledy v podaní desiatich študentov Konzervatória Žilina.

„Sestrička Zdenka nás oslovila a stalo sa to tradíciou, že posledné roky chodíme robiť Vianočný koncert do žilinskej nemocnice na oddelenie psychiatrie. Chceme spríjemniť sviatky ľuďom, ktorí sa možno nemajú tak dobre ako my,“ povedala študentka žilinského konzervatória Katarína Slížková.

Túto aktivitu hodnotia pozitívne nielen pacienti, ale aj personál oddelenia. „Spätná väzba je veľmi pozitívna, pozorujeme slzičky radosti a dojatia. Zároveň je to aj súčasť liečebného režimu. Muzikoterapia alebo kultúrne vyžitie by mali byť časťou terapeutického režimu duševne chorých,“ uviedla primárka psychiatrického oddelenia nemocnice Martina Hanzelová.

Zamestnanci oboch oddelení chcú týmto koncertom popriať pacientom nielen šťastné a veselé Vianoce, ale aj im spríjemniť predvianočné obdobie v nemocnici. „Mnohí psychiatrickí a geriatrickí pacienti sa cítia na okraji spoločnosti, chceme im preto ukázať, že nám zamestnancom na nich záleží,“ doplnila vedúca sestra psychiatrického oddelenia Renáta Lachová.

zdroj: Viera Jurčiová, hovorkyňa FNsP Žilina

foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

Žilinská radnica sa chystá vynoviť Mariánske námestie v historickom centre. Mesto tiež plánuje zrekonštruovať Kamennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *