nedeľa - 24. septembra, 2023
, Super úspech pre náš región: Martinčanky majú striebro z Majstrovstiev Slovenska!

Super úspech pre náš región: Martinčanky majú striebro z Majstrovstiev Slovenska!

Skvelý úspech sa podaril našim hokejistkám. V predchádzajúcich dňoch absolvovali Majstrovstvá Slovenska v hokejbale, kde vybojovali striebro.

Majstrovstvá SR v hokejbale žien sa hrali turnajovým spôsobom. Uskutočnili sa  29. -30. 4. 2017 na zimnom štadióne v Martine. Dievčatá z MHK Martin postupne zdolali Zvolen 1:0, Ladies Slovensko 1:0, Prešov 3:1. Podľahli len Žiline výsledkom 1:4. „Ten tím bol však v podstate výberom hráčok z celého Slovenska. Okrem iného zaň proti našej vôli hrali aj 3 naše klúčové hráčky, keďže im to prestupový poriadok ShBÚ umožnil. Na druhom mieste sme skončili len vinou horšieho celkového skóre pri rovnosti bodov so Žilinou a Prešovom. V rozhodujúcom zápase nám stačila aj prehra o 1 gól, už v 2. Minúte sme sa ujali vedenia a všetko hralo v náš prospech. Potom však súper strelil 2 šťastné góly a jeden sme si dali prakticky vlastný. A napriek prevahe v poli sme už nedokázali využiť viaceré výborné príležitosti, súperovi výborne zachytala brankárka,“ informuje Vladimír Polakovič, prezident klubu MHK Martin.

Strieborné umiestnenie je podľa Polakoviča veľkým úspechom a tiež návratom na pravidelné stupne víťazov: „Po tom, čo sme pred 4 rokmi zachránili klub pred likvidáciou, nám naše hráčky za odmenu vybojovali po „reštarte“ prvú veľkú medialu. Vďaka dievčatám za striebro z majstrovstiev SR v hekejbale, pre nás má cenu zlata. Hlavne pri tých podmienkach a systéme, v akých sa tieto majstrovstvá hrajú!“

Najlepšou obrankyňou turnaja bola vyhlásená hráčka MHK Martin Lucia Záborská. Na blížiacich sa Majstrovstvách sveta v Čechách bude pravdepodobne reprezentovať Martin 5 našich hráčok. „Pár rokov dozadu sme tomuto športu dominovali, dodávali sme do reprezentácie najviac hráčok a dohromady sme získali už 5 titulov majstra SR. Až 7 našich hráčok sa podieľalo na historickom titule majsteriek sveta z r.2011. Po známych finančných a personálnych problémoch v klube pred 4 rokmi je to však náš medailový návrat. Potešiteľné je, že sa o neho zaslúžil suverénne najmladší kolektív na šampionáte, čo nás napĺňa optimizmom do budúcnosti,“ dodáva Polakovič.

V tomto roku sa turnaja zúčastnilo z rôznych dôvodov iba 5 tímov, v minulých rokoch to bývalo 8-12 tímov. Najbližšie 20. – 21. 5. 2017 sa klub z Turca zúčastní aj majstrovstiev SR junioriek s mladými hráčkami. My im samozrejme budeme držať palce aj naďalej!

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *