štvrtok - 18. apríla, 2024
, Tipsport liga: MsHK Žilina podľahol v 54. kole Košiciam
Ilustračné foto: FB/MsHK Žilina

Tipsport liga: MsHK Žilina podľahol v 54. kole Košiciam

V 54. kole hokejovej Tipsport ligy (TL) hráči MsHK Žilina prehrali s HC Košice 1:7.

Domáci museli bodovať, ak si chceli udržať šancu na vyhnutie sa baráži. Už v 2. minúte ich však zabrzdilo vylúčenie za priveľa hráčov na ľade. Košičania v závere početnej výhody sa dopustili faulu a Žilinčania potom vyslali na Habala niekoľko dobrých pokusov, ktorými preverili jeho pripravenosť. V 8. minúte však išli do vedenia predsa len hostia, keď sa brankár Fučík namiesto prikrytia puku pokúsil o jeho rozohrávku. Na 2:0 pre hostí zvýšil v 14. minúte Klíma. O trojgólový náskok hostí sa o necelé 2 minúty postaral Brophey a domáci tréner Škorvánek si vzal oddychový čas. Kučný však po ňom fauloval a hostia už domácim v prvej časti veľa nedovolili.

Žilinčania sa po prestávke snažili o čo najskorší kontaktný gól a už v 22. minúte ich oň pripravil bravúrnym zákrokom Habal, keď zneškodnil Ručkayovu strelu do odkrytej brány. V 24. minúte sa však domáci presadili aj gólovo, keď Kučného strelu od modrej tečoval do siete Košíc Surovka. Žilinčania mali v polovici stretnutia opäť veľa hráčov na ľade a presilovku hostí využil po kombinácii Petráš. O minútu viedli hostia už 5:1. Tempo hry potom upadlo a Košičania už domácich veľmi pred Habala nepúšťali. Zápas sa v 3. tretine už len dohrával, keďže o víťazovi duelu bolo rozhodnuté. Napriek tomu sa obidva tímy ešte snažili ponúknuť divákom pekné akcie. V 44. minúte mohol znížiť kapitán Huna, ale namieril iba do ľavej žrde Habalovej odkrytej brány. V 56. minúte hostia predviedli peknú gólovú akciu a po prihrávke Petráša sa po druhý raz za sebou do streleckej listiny zapísal reprezentačný obranca Patrik Koch. O dve minúty prekonal strelou švihom Mikoláša aj Kafka a podčiarkol tak jednoznačnú výhru oceliarov. Žilinčania už po prehre s určitosťou budú hrať v baráži o udržanie sa v najvyššej súťaži.

Podľa trénera Žiliny, Stanislava Škorvánka st., Košice potvrdili svoju kvalitu. „Boli vo všetkom lepšie a ovládli celý zápas. Chceli sme bojovať, ale na kvalitu nášho súpera to nestačilo. Výsledok hovorí za všetko. Aj napriek nepriaznivému stavu nás diváci povzbudzovali a zatlieskali nám, za čo im veľmi ďakujeme. Verím, že nám pomôžu aj v ťažkých bojoch, ktoré nás čakajú,“ prezradil.